ტყიბული-ამბროლაურის დამაკავშირებელი გზის რეაბილიტაცია აქტიურად მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი (მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზაზე, ტყიბული-ამბროლაურის დამაკავშირებელი 9 კმ-იანი მონაკვეთის (ნაქერალას უღელტეხილი) რეაბილიტაციას ახორციელებს. სამუშაოები დასრულების ეტაპზეა.
აღნიშნული გზა ერთმანეთთან აკავშირებს იმერეთსა და რაჭას. გზა გადის რამდენიმე სოფელთან, სხვადასხვა ტურისტულ ობიექტთან და ეკლესია-მონასტრებთან. შესაბამისად, საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგება მნიშვნელოვანია სოციალურ-ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებისა და  ტურიზმის განვითარებისთვის.
პროექტის ფარგლებში, რეაბილიტაცია უტარდება გზის სავალ ნაწილს, დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი, მოეწყობა ხელოვნური ნაგებობები, მათ შორის, ახალი რკინა-ბეტონის მილები, გაბიონის კედლები, რკინა-ბეტონის კიუვეტები და სხვა. ასევე, გათვალისწინებულია მიერთებების, ადგილობრივი და მოსახლეობის ეზოში შესასვლელების და საგზაო ნიშნების მოწყობა. მოინიშნება გზის სავალი ნაწილიც.

The rehabilitation of the Tkibuli-Ambrolauri connecting road is actively underway
The Department of Highways of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is rehabilitating the 9 km long section (Nakerala pass) connecting Tkibuli-Ambrolauri on the national Kutaisi (Mozameta)-Tkibuli-Ambrolauri highway. The works are at the stage of completion.
The mentioned road connects Imereti and Racha. The road passes by several villages, various tourist facilities and churches and monasteries. Thus, the arrangement of the road infrastructure is important for the improvement of the socio-economic situation and the development of tourism.
Within the framework of the project, the road section is being rehabilitated, an asphalt-concrete surface will be laid, artificial structures will be arranged, including new reinforced concrete pipes, gabion walls, reinforced concrete cuvettes and others. It is also planned to arrange connections, entrances to local and residents' yards and road signs. The carriageway of the road is also marked.