საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი აგრძელებს შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის სადახლო-წოფი-ახქერფის საავტომობილო გზის 8.6 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი მარნეულის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე მდებარეობს და სომხეთის რესპუბლიკის საზღვრამდე მიდის.
პროექტი ითვალისწინებს გზის სრულ რეაბილიტაციას, რომლის ფარგლებშიც მიმდინარეობს გზის სავალი ნაწილისა და 1 ხიდის რეაბილიტაცია, არსებული ხელოვნური ნაგებობების აღდგენა და ახალი ნაგებობების მოწყობა. ასევე, გათვალისიწინებულია მიერთებების, წყალგამტარი მილების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, ავტოსადგომის, ავტოპავილიონების, საგზაო ნიშნების მოწყობა და გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 6 655 986 ლარია. სამუშაოების დასრულება წლის ბოლომდე იგეგმება.

The rehabilitation of the 8.6 km section of the Sadakhlo-Tsofi-Akhkerfi road continues
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia continues the rehabilitation works of the 8.6 km long section of the Sadakhlo-Tsofi-Akhkerfi highway of domestic importance.
The rehabilitation section is located in the territory of Marneuli Municipality and reaches the border of the Republic of Armenia.
The project envisages the complete rehabilitation of the road, within the scope of which rehabilitation of the carriageway and 1 bridge, restoration of the existing artificial structures and arrangement of new structures is underway.The arrangement of connections, water pipes, entrances to residents' yards, parking lot, car pavilions, road signs and marking of the roadway is also taken into account.