შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის 32-ე კმ-ზე, დროებითი ხიდის მოსაწყობად სამუშაოები დაიწყო. ამ ეტაპზე, დროებითი ხიდის კონსტრუქციისა და სპეციალური ტექნიკის მობილიზება მიმდინარეობს. პარალელურ რეჟიმში, საპროექტო ჯგუფი მუშაობს დაზიანებულ მონაკვეთზე და მათი დასკვნის შემდგომ დაიწყება ხიდის აღდგენის სამუშაოები. ადგილზე მობილიზებულია მძიმე ტექნიკაც.
11 სექტემბერს, საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის 32-ე კმ-ზე, არსებული ხიდი და გზის სავალი ნაწილი დაზიანდა და ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია. დროებითი ხიდის მოწყობის პერიოდში, მსუბუქი ავტოტრანსპორტი იმოძრავებს ადგილობრივი გზის გამოყენებით (ბუკნარი-ნაგომარის შემოვლითი გზა), ხოლო მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და სატვირთო ავტომობილების მოძრაობა შესაძლებელია საერთაშორისო მნიშვნელობის სამტრედია-ლანჩხუთი-გრიგოლეთის საავტომობილო გზის გამოყენებით.

On the 32nd km of the Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti highway of internal state importance, the works for the construction of a temporary bridge have started. At this stage, the temporary bridge construction and special equipment are being mobilized. In parallel, the project team is working on the damaged section and after their conclusion, the bridge restoration work will begin. Heavy equipment is also mobilized at the site.
On September 11, on the 32nd km of the Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti highway, the existing bridge and roadway were damaged, and all types of vehicle traffic are prohibited. During the construction period of the temporary bridge, light vehicles will drive using the local road (Buknari-Nagomari bypass) and the movement of trailer and semi-trailer vehicles and trucks is possible using the internationally important Samtredia-Lanchkhuti-Grigoleti highway.