შოვის მიმართულებით დაზიანებული გზის გაწმენდისა და სტიქიის სალიკვიდაციო სამუშაოები ინტენსიურად მიმდინარეობს
04 აგვ, 2023 10:15:07
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, შოვში, სტიქიის ზონაში დღეს დილიდან ინტენსიურ რეჟიმში განახლდა სტიქიის სალიკვიდაციო და გზის წმენდის სამუშაოები.
ადგილზე მობილიზებულია ყველა საჭირო ტექნიკა. ამ ეტაპზე, 21 ერთეული ტექნიკა მუშაობს და დღის განმავლობაში ეტაპობრივად დაემატება. ასევე, იწყება დროებითი ხიდის აღდგენის სამუშაოებიც.
გუშინ, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(ჭომა)-ალპანა-მამისონის უღელტეხილის საავტომობილო გზის 136-ე კმ-ზე არსებული დროებითი სარმის ხიდი  და 139-კმ-ზე არსებული ხიდი  (შოვი), მთაში მოსული ძლიერი წვიმის შედეგად ადიდებულმა მდ. ჭანჭახმა წაიღო. გზის აღნიშნულ მონაკვეთებზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.

Cleaning of the damaged road in the direction of Shovi and liquidation of the disaster are intensively underway
04 August, 2023 10:15:07
According to the information of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, the disaster liquidation and road cleaning works have been resumed in the disaster zone in Shovi this morning.
All necessary equipment is mobilized on site. At this stage, 21 units of equipment are working and will be added gradually during the day. Also, the temporary bridge restoration works are starting.
Yesterday, the temporary bridge on the 136th km of the Kutaisi (Choma)-Alpana-Mamison secondary road and the bridge (Shovi) on the 139th km. the river Chanchakhi overflew as a result of heavy rain in the mountains and took it. All types of vehicle movement is restricted on the mentioned sections of the road.