ქუთაისი(მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაურის გზის 9 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი(მოწამეთა)-ტყიბული-ამბროლაური საავტომობილო გზის 9 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ახორციელებს. სამუშაოები აქტიურ ფაზაშია და ამ ეტაპზე, მიწის ექსკავაცია, ასფალტ-ბეტონის საფარის მოწყობა და ხელოვნური ნაგებობების მოწყობა მიმდინარეობს.
ქუთაისი-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზა ერთმანეთთან აკავშირებს ტყიბულსა და ამბროლაურს. აღნიშნულ გზაზე საგზაო ინფრასტრუქტურის მოწესრიგება მნიშვნელოვანია რეგიონის სოციალ-ეკონომიკური და ტურისტული პოტენციალის განვითარებისთვის.
პროექტი 9 კილომეტრიანი გზის სრულ რეაბილიტაციას ითვალისწინებს. მოეწყობა ასფალტ-ბეტონის საფარი, ხელოვნური ნაგებობები, ადგილობრივ გზებთან მიერთებები, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები და  საგზაო ნიშნები.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან 8 მილიონი ლარით ფინანსდება. სამუშაოების დასრულება მიმდინარე წლის ბოლოსთვის იგეგმება.

The rehabilitation of the 9 km section of the Kutaisi (Motsameta)-Tkibuli-Ambrolauri road is underway
30 June, 2023 09:34:23
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is carrying out rehabilitation works on the 9-km section of the Kutaisi (Martyrs)-Tkibuli-Ambrolauri secondary road. The works are in an active phase, and at this stage, land excavation, asphalt-concrete coating and construction of artificial structures are in progress.
Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri road connects Tkibuli and Ambrolauri. The arrangement of the road infrastructure on the mentioned road is important for the development of the socio-economic and tourism potential of the region.
The project envisages complete rehabilitation of the 9-kilometer road. Asphalt-concrete pavement, artificial structures, connections to local roads, entrances to residents' yards and road signs will be arranged.
The project is financed with 8 million GEL from the state budget. The works are planned to be completed by the end of this year.