მოლითი-ჩუმათელეთის მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე ტენდერი გამოცხადდა
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმათელეთის საავტომობილო გზის მოლითი-ჩუმათელეთის მონაკვეთის დარჩენილ სარეაბილიტაციო სამუშაოებზე ტენდერი გამოცხადდა. სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადა 2023 წლის 19 ივნისია.
ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმათელეთის გზის რეაბილიტაციის ფარგლებში, მოეწყობა ასფალტის საფარი, რეაბილიტაცია-რეკონსტრუქცია ჩაუტარდება ხიდებს, გზის სადრენაჟე მილებს, კიუვეტებს, აშენდება საყრდენი კედლები, მოინიშნება გზა და მოეწყობა უსაფრთხოების ბარიერები.
ძირულა - ხარაგაული - მოლითი - ფონა - ჩუმათელეთის  50 კმ-იანი გზის პირველ, 25 კმ-იან მონაკვეთზე შესრულებულია ძირითადი სარეაბილიტაციო სამუშაოები. ვინაიდან სამშენებლო კომპანიამ ვერ შეძლო გზის მეორე მონაკვეთის დასრულება, მასთან გაფორმებული ხელშეკრულება შეწყდა და გზის დარჩენილი ნაწილის რეაბილიტაციის მიზნით, გამოცხადდა ხელახალი ტენდერი.
ახალი ტენდერის გამოცხადებამდე, გზის მოვლა-შენახვის სამუშაოები ხორციელდებოდა სახელმწიფო ბიუჯეტით.
გზის რეაბილიტაციის შედეგად, ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მოსახლეობისთვის გზაზე გადაადგილება უსაფრთხო და კომფორტული გახდება.

A tender was announced for the rehabilitation works of Moliti-Chumateleti section
A tender was announced for the remaining rehabilitation works of the Moliti-Chumateleti section of the Dzirula-Kharagauli-Moliti-Fona-Chumateleti sendary road. The deadline for submission of tender proposals is June 19, 2023.
As part of the rehabilitation of the Dzirula-Kharagauli-Moliti-Fona-Chumateleti road, asphalt coating will be arranged, bridges, road drainage pipes, culverts will be rehabilitated, retaining walls will be built, the road will be marked and safety barriers will be arranged.
Basic rehabilitation works have been carried out on the first 25 km section of the 50 km Dzirula - Kharagauli - Moliti - Fona - Chumateleti road. Since the construction company was unable to complete the second section of the road, the contract signed with it was terminated and a new tender was announced for the rehabilitation of the remaining part of the road.
Before the announcement of the new tender, road maintenance works were carried out with the state budget.
As a result of the rehabilitation of the road, movement on the road will become safe and comfortable for the population of Kharagauli Municipality.