შიომღვიმის მონასტრამდე მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია დასრულდა
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის მცხეთა-შიომღვიმის მონასტერის საავტომობილო გზის 3 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დასრულდა. პროექტი საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის დაკვეთით განხორციელდა.
რეაბილიტირებული მონაკვეთი შიომღვიმის მონასტერთან მისასვლელი გზაა, რომელიც მცხეთის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს. გზა გადის როგორც დასახლებულ, ისე დაუსახლებელ ტერიტორიაზე.
პროექტის ფარგლებში, განახლდა საგზაო საფარი, მოეწყო წყალგამტარი მილები და კიუვეტები. ასევე, განახლდა საგზაო ნიშნები და ჩატარდა გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
შიომღვიმესთან მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია უზრუნველყოფს ადგილობრივი მოსახლეობისა და ტურისტების უსაფრთხო და კომფორტულ გადაადგილებას.

The rehabilitation of the access road to the Shiomghvim Monastery has been completed
The rehabilitation works of the 3 km long section of the Mtskheta-Shiomghvim Monastery secondary road have been completed. The project was implemented by order of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia.
The rehabilitated section is the access road to Shiomghvim monastery, which is located in Mtskheti municipality. The road passes through both inhabited and uninhabited territory.
Within the framework of the project, the road surface was renewed, water pipes and cuvettes were arranged. Also, road signs were updated and horizontal road marking works were carried out.
The rehabilitation of the access road to Shiomghvime ensures safe and comfortable movement of the local population and tourists.