თიანეთი-ახმეტას დამაკავშირებელი გზის რეაბილიტაცია გრძელდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი თიანეთი-ახმეტა-ყვარელი-ნინიგორის გზის თიანეთი-ახმეტას 30 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაციას აგრძელებს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი ახმეტისა და თიანეთის მუნიციპალიტეტებს აკავშირებს ერთმანეთთან.
ამ ეტაპზე მიმდინარეობს მიწის ვაკისის გაგანიერების, ფერდის დამჭერი ნაგებობების მშენებლობის, საგზაო სამოსის კონსტრუქციის მოწყობის და ასფალტის საფარის დაგების სამუშაოები.
ახმეტა-თიანეთის გზა გადის ილტოს ხეობის სოფლების ნაწილზე და ერთმანეთთან აკავშირებს კახეთისა და მცხეთა-მთიანეთის რეგიონს. გზის რეაბილიტაცია მნიშვნელოვანია როგორც სოციალ-ეკონომიკური, ასევე ხეობის ტურისტული განვითარების  თვალსაზრისით.
პროექტის ფარგლებში, სრულად რეაბილიტირდება გზა, აშენდება 2 ახალი  და რეაბილიტირდება 1 არსებული ხიდი. ასევე, ჩატარდება მდინარე ილტოს ნაპირდაცვის სამუშაოები.
პროექტი მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება და მისი ღირებულება არის 12.1 მილიონი ლარი. პროექტის დასრულება 2023 წლის მარტშია დაგეგმილი.

The rehabilitation of the road connecting Tianeti-Akhmeta continues
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is continuing the rehabilitation of the 30 km Tianeti-Akhmeta section of the Tianeti-Akhmeta-Kvareli-Ninigori road.
The rehabilitation section connects the municipalities of Akhmeta and Tianeti.
At this stage, the works of land clearing, construction of slope supporting structures, arrangement of road surface construction and laying of asphalt pavement are in progress.
Akhmeta-Tianeti road passes through part of the villages of Ilto valley and connects Kakheti and Mtskheta-Mtianeti regions. Rehabilitation of the road is important both from the point of view of socio-economic and tourism development of the valley.
Within the framework of the project, the road will be fully rehabilitated, 2 new bridges will be built and 1 existing bridge will be rehabilitated. Also, embankment works of Ilto River will be carried out.
The project is implemented with the financial support of the World Bank and its value is 12.1 million GEL. The completion of the project is planned for March 2023.