ზესტაფონი-ხარაგაულის დამაკავშირებელი გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზესტაფონი-კიცხი-ხარაგაულის 21 კილომეტრიანი გზის სრული რეაბილიტაცია ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს.
გზის სრული რეაბილიტაცია მოიცავს ორფენიანი ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგებას. ამ ეტაპზე მიმდინარეობს  ასფალტ-ბეტონის საფარისა და სანიაღვრე მილების მოწყობის, ძველი ასფალტ-ბეტონის ფრეზირები და საფარის ქვედა ფენის მსხვილმარცვლოვანი ცხელი ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგების სამუშაოები.
პროექტის მიხედვით, ადგილობრივ გზებთან მოეწყობა მიერთებები და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები; მოინიშნება და შემოიფარგლება გზის სავალი ნაწილი და დამონტაჟდება საგზაო ნიშნები.
აღნიშნული გზა უმოკლესი მანძილით აკავშირებს ერთმანეთთან ზესტაფონსა და ხარაგულს და შესაბამისად,  მუნიციპალიტეტების მაცხოვრებლებს ერთმანეთთან კავშირისთვის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის მაგისტრალით სარგებლობა აღარ მოუწევთ.
გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 14 288 887  მლნ. ლარია.

07 June, 2022 11:04:09
The complete rehabilitation of the 21-kilometer Zestaponi-Kitskhi-Kharagauli secondary road is being carried out in an intensive mode.
Complete rehabilitation of the road includes laying of two-layer asphalt-concrete pavement. At this stage, asphalt-concrete pavement and drainage pipes, old asphalt-concrete milling and laying of coarse-grained hot asphalt-concrete pavement are underway.
According to the project, connections with local roads and entrances to the yards of the population will be arranged; The carriageway will be marked and demarcated and road signs will be installed.
This road connects Zestaponi and Kharaguli with the shortest distance and, consequently, the residents of the municipalities will no longer have to use the Tbilisi-Senaki-Leselidze road to connect with each other.
Road rehabilitation works are financed from the state budget and its cost is 14 288 887 million. GEL.