გომი-საჩხერეს მონაკვეთზე 11 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზის პირველი, 11 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი ხაშურის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და გაივლის სოფლებს: გომი, ვაყა და ნაწილობრივ ალი. აღნიშნული გზა შიდა ქართლისა და იმერეთის რეგიონს აკავშირებს ერთმანეთთან.
მიმდინარე სამუშაოები მოიცავს გზის სრულ რეაბილიტაციას. განხორციელდა მიწის სამუშაოები, ეწყობა საგზაო სამოსი და ხელოვნური ნაგებობები, მიერთებები და ეზოში შესასვლელები. ასევე, განხორციელდება საგზაო ნიშნების მოწყობისა და გზის სავალი ნაწილის მონიშვნის სამუშაოები. ამ ეტაპზე, გზის 6 კილომეტრიან მონაკვეთზე ასფალტ-ბეტონის საფარი უკვე მოწყობილია.
პროექტი, სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 8.4 ლარია. სამუშაოების დასრულება მიმდინარე წლის ბოლოს იგეგმება.

Rehabilitation of 11 km section on Gomi-Sachkhere section is underway
Rehabilitation works of the first, 11 km section of the Gomi-Sachkhere-Chiatura-Zestaponi secondary road are underway.
The rehabilitation section is located in Khashuri municipality and will pass through the villages: Gomi, Vaka and partly Ali. This road connects Shida Kartli and Imereti regions.
Ongoing works include complete rehabilitation of the road. Land works were carried out, road clothes and artificial buildings, joins and entrances to the yard were arranged. Also, road signs will be arranged and the carriageway will be marked. At this stage, asphalt-concrete pavement has already been laid on a 6-kilometer section of the road.
The project is financed from the state budget and its cost is 8.4 GEL. The works are planned to be completed by the end of this year.