საავტომობილო გზების გაწმენდითი სამუშაოები ქვეყნის მასშტაბით ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს
მთელი ქვეყნის მასშტაბით ძლიერი თოვისა და რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე გაწმენდითი სამუშაოები 24 საათიან რეჟიმში მიმდინარეობს, იყრება ქვიშა-მარილის ნარევი და ტარდება ყველა აუცილებელი ღონისძიება ავტოტრანსპორტის განვლადობის შენარჩუნებისათვის.
ამ დროისთვის ჩატარებული ინტენსიური გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზაზე მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღდგენილია.
გადაადგილების სპეციალური რეჟიმები მოქმედებს შემდეგ საავტომობილო გზებზე:
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ინტენსიური თოვა, ქარბუქი, ლიპყინული და ცუდი მხედველობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალქალაქი-კარწახის საავტომობილო გზის კმ1-კმ36 მონაკვეთზე, კმ33-კიროვაკანი-კუმურდოს საავტომობილო გზის კმ1-კმ10 მონაკვეთსა და ბორჯომი-ბაკურიანი-ახალქალაქის საავტომობილო გზის კმ55-კმ83 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ინტენსიური თოვის, ქარბუქის და ცუდი ხილვადობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ21-კმ146 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე გზის კმ1-კმ21 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების გადაადგილება, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ქარბუქის და ნამქერების გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის საგარეჯო-უდაბნო-დავით გარეჯის მონასტრის საავტომობილო გზის კმ20–კმ35 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ქარბუქი, ცუდი ხილვადობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალციხე-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ75-კმ112 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ინტენსიური თოვა, ქარბუქი, ლიპყინული და ცუდი მხედველობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალქალაქი-კარწახის საავტომობილო გზის კმ1-კმ36 მონაკვეთსა და კმ33-კიროვაკანი-კუმურდოს საავტომობილო გზის კმ1-კმ10 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ინტენსიური თოვის, ქარბუქის და ცუდი ხილვადობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ43-კმ146 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. ამავე გზის კმ1-კმ43 მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების გადაადგილება, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ქარბუქი, ცუდი ხილვადობა) გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის ახალციხე-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.

Road cleaning works are being carried out intensively throughout the country
As a result of intensive cleaning works carried out so far, the traffic of trailers and semi-trailers on the Tbilisi-Senaki-Leselidze international road has been restored.
Special modes of movement apply to the following roads:
According to the National Environment Agency, the level of avalanche danger on the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road is high, due to which the movement of all types of vehicles is prohibited on this section. According to the National Environment Agency, the traffic on the Mleta-Gudauri section will be carried out in a non-stop mode.
Due to difficult meteorological conditions (heavy snow, snowstorm, clear ice and low visibility) on the km 1-km 36 section of Akhalkalaki-Kartsakhi international road, km33-Kirovakani-Kumurdo road km1-5 km2 of Akhalkalaki All types of traffic is restricted on the section.
Due to heavy snow, snowstorm and low visibility, all types of traffic is restricted on the km 21-km 146 section of the Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda secondary road. On the km 1-km 21 section of the same road, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted, while the movement of other types of vehicles is free.
Due to the snowstorm and debris, all kinds of traffic is restricted on the km 20-km 35 section of the Sagarejo-Desert-Davit Gareji Monastery secondary road The rest of the road is free for vehicles.
Due to difficult meteorological conditions (snowstorm, snow, debris), all types of traffic is restricted on the km1-km24 section of the Tbilisi-Manglisi secondary road.
Due to difficult meteorological conditions (snowstorm, low visibility), all types of vehicles are restricted on the km75-km112 section of the Akhaltsikhe-Ninotsminda secondary road. The rest of the road is free for vehicles.
Due to heavy snow and low temperature, the movement of trailers and semi-trailers is prohibited on the Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri road km39-km62 (Nakerala Pass), while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to heavy snow and mudslides, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km4-km98 section of the Ponichala-Marneuli-Guguti international road, while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to clear ice, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the Km70-km186 (Khaishi-Ushguli) section of the Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road On the km138-km186 (Mestia-Ushguli) section, light traffic is allowed using anti-slip chains. The movement of off-road vehicles (with two or more driveways) is free. Traffic is free on km1-km70 (Zugdidi-Khaishi) section of the road.