საავტომობილო გზების გაწმენდითი სამუშაოები ყველა მიმართულებით უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს
რთული მეტეოროლოგიური პირობების გამო, საავტომობილო გზებზე გადაადგილების შეფერხებების თავიდან აცილების მიზნით, გაწმენდითი სამუშაოები ინტენსიურ რეჟიმში ხორციელდება. ყველა მიმართულებით ადგილზე მობილიზებულია თოვლმწმენდი ტექნიკა, გზებზე განუწყვეტლივ იყრება ტექნიკური მარილი, რათა ავტოტრანსპორტის მოძრაობა უმოკლეს პერიოდში აღდგეს.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, საერთაშორისო მნიშვნელობის მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური-კობის მონაკვეთზე ზვავსაშიშროება მოიხსნა და გაწმენდითი სამუშაოები განახლდა.
შეგახსენებთ, რომ 3 მარტიდან გუდაური–კობის მონაკვეთზე ზვავსაშიშროების საფრთხის მაღალი დონის არსებობის გამო, ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალა.
გადაადგილების სპეციალური რეჟიმები ასევე მოქმედებს შემდეგ საავტომობილო გზებზე:
ინტენსიური თოვის და ლიპყინულის  გამო, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ138–კმ158 (ჩუმათელეთი-ხუნევი) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ინტენსიური თოვის, დაბალი ტემპერატურის და ცუდი ხილვადობის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის საავტომობილო გზის კმ14-კმ106 მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რთული მეტეოროლოგიური პირობების (ქარბუქი, ნამქერები, შეზღუდული ხილვადობა) გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ94-კმ110 (ფარავანის უღელტეხილი) მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია.
თოვის გამო, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-ტყიბული-ამბროლაურის საავტომობილო გზის კმ39-კმ62 (ნაქერალას უღელტეხილი) მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის გადაადგილება თავისუფალია. გზის დანარჩენ მონაკვეთებზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  თავისუფალია.
თოვის გამო, საჩხერე-ონის საავტომობილო გზაზე აკრძალულია  მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

05 March, 2022 12:31:34
Due to the difficult meteorological conditions, cleaning works are carried out intensively in order to avoid traffic delays on the roads. Snow-clearing equipment is mobilized in all directions, technical salt is continuously poured on the roads in order to restore the traffic in the shortest possible time.
According to the National Environment Agency, the danger of avalanches on the Gudauri-Kobi section of the Mtskheta-Stepantsminda-Larsi international road has been removed and the cleaning works have been resumed.
We would like to remind you that since March 3, due to the high level of avalanche danger on the Gudauri-Kobi section, all types of traffic have been banned.
Special modes of movement also apply to the following roads:
Due to heavy snow and sleet, the movement of trailers and semi-trailers is restricted on the km138-km158 (Chumateleti-Khunevi) section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, and the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to heavy snow, low temperature and poor visibility, on the 146-km 106 section of the Gomi-Sachkhere-Chiatura-Zestaponi secondary road, the movement of trailers and semi-trailers is restricted, while the rest of the traffic is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to difficult meteorological conditions (snowstorm, debris, low visibility), all types of vehicles are restricted on the km 94-km 110 (Paravani Pass) section of the Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road The rest of the road is free for vehicles.
Due to the snow, on the Kutaisi-Tkibuli-Ambrolauri road, km39-km62 (Nakerala Pass), the movement of trailers and semi-trailers is restricted, while the movement of other types of vehicles is free. Traffic is free on the rest of the road.
Due to clear ice, the movement of trailers, semi-trailers and buses with a capacity of more than 30 seats is restricted on the the Km70-km186 (Khaishi-Ushguli) section of the Zugdidi-Jvari-Mestia-Lasdili secondary road. On the km138-km186 (Mestia-Ushguli) section, light traffic is allowed using anti-skid chains. The movement of off-road vehicles (with two or more driveways) is free. Traffic is free on km1-km70 (Zugdidi-Khaishi) section of the road.