ფონიჭალა-მარნეული-გუგუთის გზაზე 13 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია დასრულების ეტაპზეა
ფონიჭალა-მარნეული-გუგუთის საავტომობილო გზაზე 13 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია სრულდება. ამ დროისათვის ძირითადი სამუშაოები ბოლო ეტაპზეა და საგზაო ნიშნების მოწყობა მიმდინარეობს.
რეაბილიტირებული მონაკვეთი, ქვემო ქართლის რეგიონში, დმანისის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს. ფონიჭალა-მარნეული-გუგუთის საავტომობილო გზა, ბოლნისის გავლით უმოკლესი მარშრუტით აკავშირებს ამ რეგიონს სომხეთის ჩრდილო-დასავლეთ რეგიონთან, შესაბამისად ამ გზის გამართულად ფუნქციონირებას შეუფერხებელი სატრანზიტო მიმოსვლისათვის დიდი მნიშვნელობა აქვს.
არსებული გზა დაზიანებული იყო და საჭიროებდა სრულ რეაბილიტაციას. პროექტის შესაბამისად, გაუმჯობესდა გზის ტექნიკური პარამეტრები, რეაბილიტირდა ხელოვნური ნაგებობები, მოეწყო საგზაო სამოსი და გზის თანამედროვე აღჭურვილობა  მოძრაობის უსაფრთხოებისათვის. გზის რეაბილიტაცია  მნიშვნელოვნად შეუწყობს ხელს რეგიონის ეკონომიკური პოტენციალის რაციონალურ გამოყენებას.

Rehabilitation of 13 km long Ponichala-Marneuli-Guguti road is at completion stage
Rehabilitation of 13 km long Ponichala-Marneuli-Guguti road is at completion stage. For the time being, the main works are at the final stage and arrangement of road signs are underway.
The rehabilitated section is located in Kvemo Kartli region of Dmanisi Municipality. Ponichala-Marneuli-Guguti road is passing through Bolnisi and connects the region to the North-West part of Armenia with the shortest route. Consequently, the proper functioning of this road is of great importance for insurance of smooth transit traffic.
The existing road was damaged and required full rehabilitation.  Road technical parameters were improved, structures were rehabilitated, road pavement was arranged and modern traffic safety equipment were installed in compliance with the project. Road rehabilitation will significantly contribute to the rational use of the region’s economic potential.