საჯარო და კერძო სექტორის წარმომადგენლებმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების საკითხებზე იმსჯელეს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ირაკლი ქარსელაძე და მინისტრის მოადგილე ილია ბეგიაშვილი საგზაო უსაფრთხოების საკითხებით დაინტერესებული არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
შეხვედრაში ასევე მონაწილეობდნენ რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს, „საქართველოს ალიანსი უსაფრთხო გზებისთვის“, ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“, „ტრანსპორტისა და გზების ასოციაციის“, „საქართველოს საავტომობილო ფედერაციის“ წარმომადგენლები.
სამუშაო შეხვედრის მონაწილეებმა საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების ადგილობრივ დონეზე მართვის საკითხები განიხილეს და სამომავლოდ მჭიდრო თანამშრომლობაზე შეთანხმდნენ.
ირაკლი ქარსელაძემ არასამთავრობო ორგანიზაციებს საგზაო უსაფრთხიების კუთხით დაგეგმილი ღონისძიებები გააცნო. საგზაო ინფრასტრუქტურის სამართლებრივი ბაზის სრულყოფის მიზნით, დეპარტამენტი გეგმავს მოამზადოს ახალი კანონ-პროექტი საავტომობილო გზების შესახებ. ეს დოკუმენტი დაარეგულირებს საავტომობილო გზების სტანდარტების ზოგად პრინციპებს, ასევე - ინფრასტრუქტურის განვითარებისა და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების თემებს.
შეიქმნება ერთიანი სტანდარტი საერთაშორისო, შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის საავტომობილო გზების მიმართულებით. საგზაო უსაფრთხოების სტანდარტის შემუშავებისას, ყურადღება გამახვილდება საქალაქთაშორისო გზებზე უსაფრთხოების ნორმების გაუმჯობესებაზე. კანონპროექტის შემუშავებაში ჩაერთვებიან შესაბამისი უწყებები, დარგის სპეციალისტები, ადგილობრივი და საერთაშორისო  ექსპერტები.

Representatives of public and private sectors discussed traffic safety issues
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Chairman of Roads Department Irakli Karseladze and Deputy Minister Ilia Begiashvili met with representatives of NGOs interested in road safety issues.
Representatives of the Ministry of Regional Development and Infrastructure, the Ministry of Economy and Sustainable Development, Georgian Alliance for Safe Roads, foundation Partnership for Road Safety, Transport and Road Association, Georgian Automobile Federation also participated in the meeting.
Participants of the working meeting discussed local management issues of traffic safety and agreed on  close cooperation in the future.
Irakli Karseladze introduced planned traffic safety events to NGOs. In order to ensure a legal base for road infrastructure, the Department plans to prepare a new draft law on roads. This document will regulate general principles of roads as well as infrastructure development and traffic safety topics.
A unified standard in the direction of international, secondary and local roads will be created. During development of traffic safety standard, special attention will be paid to improvement of safety norms on intercity roads. During preparation of the draft law, relevant agencies, field specialists, local and international experts will be involved.