მდინარე ჭოროხზე არსებული სახიდე გადასასვლელის სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ფოტორეპორტაჟის რუბრიკაში, მდინარე ჭოროხზე არსებული ხიდის სარეაბილიტაციო სამუშაოების  ამსახველ ფოტომასალას გთავაზობთ.
სენაკი-ფოთი-სარფის საავტომობილო გზის 110-ე კმ-ზე მდ.ჭოროხზე არსებული ხიდი, რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი საგზაო კომუნიკაციაა. ის თურქეთ-საქართველოს დამაკავშირებელ ცენტრალურ მაგისტრალზე მდებარეობს და ბათუმს  უახლოესი ზღვისპირა სოფლებთან, გონიოს სანაპიროსთან  და თურქეთის საზღვართან მიმავალ სხვა დასახლებებთან აკავშირებს.
აღნიშნული ხიდის სიგრძე 473, ხოლო სიგანე 11,5  მეტრია. პროექტით გათვალისწინებულია შუალედური ბურჯების გაძლიერება, საყრდენი ნაწილების გამოცვლა, მალის ნაშენის რეაბილიტაცია, სადეფორმაციო ნაკერების, სავალი ნაწილის, დაზიანებული ფილების გამოცვლა და ახალი ტროტუარების მოწყობა. ასევე, მდინარის კალაპოტის ფორმირება, ხიდთან მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია და გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა.
ამჟამად, მიმდინარეობს ხიდის სავალ ნაწილზე დამცავი და შემასწორებელი ფენის დემონტაჟი.
რეაბილიტაციის შედეგად, გაუმჯობესდება საქართველოსა და თურქეთს შორის საერთაშორისო სატრანსპორტო  მიმოსვლა, რაც ხელს შეუწყობს ტურიზმის განვითარებას.
სამუშაოები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება, მისი ღირებულება 2 მილიონ 929 440 ლარია და  2016 წლის ზაფხულში დასრულდება.

Rehabilitation of Chorokhi bridge is progressing
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia provides photo materials reflecting rehabilitation progress of Chorokhi Bridge in the category of weekly pictures gallery.
Chorokhi Bridge, located at km 110 of Senaki-Poti-Sarpi road, is one of the important road links in region. It is located on Georgia -Turkey connecting highway. It connects Batumi with closest seaside villages, coastal resort of Gonio and a few other similar settlements, finally leads to the State border with Turkey.
The length of the bridge is  473 m and the width is 11.5 m. Project considers: enforcement of piers, replacement of supporting parts, rehabilitation of superstructure, upgrading of expansion joints, carriageway and damaged slabs and arrangement of new sidewalks; Also, formation of river bed, rehabilitation of bridge approaches and provision of horizontal road marking.
Currently, dismantling of protective and leveling layer at bridge deck is ongoing.
After rehabilitation, international traffic flow between Turkey and Georgia will be improve that will assist to tourism promotion.
Project is financed from the state budget and its cost is GEL 2 929 440.  It will be completed in summer 2016.