ჩქაროსნული გზის რუისი–აგარას მონაკვეთი გაიხსნა
16 დეკემბერს, 15:00 საათზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა ახალ მიმართულებაზე გადაერთო. ჩქაროსნულ ავტომაგისტრალზე რუისი–აგარას 19,5 კილომეტრიანი საგზაო მონაკვეთი გაიხსნა.
ახალი გზა, ოფიციალურად, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა ნოდარ ჯავახიშვილმა და მსოფლიო ბანკის რეგიონულმა დირექტორმა სამხრეთ კავკასიაში მერსი ტემბონმა გახსნეს. ცერემონიალს ესწრებოდნენ: საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებელი ნუგზარ გასვიანი, ჩინური კომპანიის გენერალური მენეჯერის მოადგილე ჰუან ფენ ციუ და ჩინეთის საელჩოს წარმომადგენელი ჯიაო ხუაი სინი.
პროექტის ფარგლებში აშენდა: ოთხ ზოლიანი ცემენტ-ბეტონის გზა, 5 გზაგამტარი - ორდონიანი გადაკვეთებით და 3 პარალელური სახიდე გადასასვლელი.
სამშენებლო სამუშაოები 2012 წლის დეკემბერში დაიწყო და  მსოფლიო ბანკისა და საქართველოს ბიუჯეტის თანადაფინანსებით განხორციელდა. პროექტზე, რომლის ღირებულება 70 მილიონ ლარია, 500-ზე მეტი ადამიანი იყო დასაქმებული.
რუისი–აგარას მონაკვეთის ექსპლუატაციაში შესვლის შემდეგ, აღნიშნულ მიმართულებაზე გაუმჯობესდება ავტოტრანსპორტის ნაკადის გამტარუნარიანობა და მოძრაობა უფრო უსაფრთხო გახდება.

Traffic was diverted on a new alignment at 15:00 pm of December 16th. 19,5 km Ruisi-Agara section of the highway is opened.
New road officially was opened by Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Mr. Nodar Javakhishvili and World Bank Regional Director for the South Caucasus Ms. Mercy Tembon. Ceremony was attended by: Acting Chairman of Roads Department of Georgia Mr. Nugzar Gasviani; Political Counselor of The Embassy of Peoples Republic of China to Georgia Mr. Jiao Huaixin and Deputy General Manager of China Nuclear Industry 23 Construction Co., Ltd Mr. Huang Fengqiu.
Four-lane cement-concrete road, 5 overpasses – with two-level crossings and 3 parallel bridge crossings were constructed under the project.
Construction works commenced in December of 2012. Project is implemented by financial support of the World Bank and co-financing of the state budget of Georgia. Project cost is GEL 70 mln; more than 500 persons were employed by the project.
After Ruisi-Agara section comes into operation, road capacity on mentioned alignment will be increased and traffic safety will be improved.