კახეთის რეგიონში საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლების კამპანია ხორციელდება
„საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლება“ კამპანიის ფარგლებში, წინანდლის საჯარო სკოლაში ტრენინგი ჩატარდა. ტრენინგებს საავტომობილო გზების დეპარტამენტისა და საპატრულო პოლიციის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
კამპანიის ფარგლებში, მოსწავლეებს საშუალება ჰქონდათ გაცნობოდნენ, როგორც თეორიულ მასალას, ასევე სპეციალურად მათთვის მოწყობილ პრაქტიკული სახის საჩვენებელი სიტუაციებს.
კახეთის რეგიონში, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის კამპანიას – „საგზაო უსაფრთხოების შესახებ ცოდნისა და ცნობიერების ამაღლება“ მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, არასამთავრობო ორგანიზაცია ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისთვის“ ახორციელებს.
კამპანია მიზნად ისახავს საზოგადოების სხავადასხვა ჯგუფების ცნობიერების ამაღლებას და მათ ჩართულობას საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების გაუმჯობესების სფეროში.
კახეთის რეგიონში, კამპანია გრძელდება და მოსწავლეებს ტრენინგები ჩაუტარდებათ გზაზე უსაფრთხო გადაადგილების, სიჩქარით გამოწვეული რისკების, უსაფრთხოების ღვედის მოხმარების და ალკოჰოლის ზეგავლენის შესახებ. ამასთანავე, მოეწყობა პრაქტიკული სიტუაცები მოძრაობის უსაფრთხოების საკითხზე.

Road Safety Awareness and Education Campaign in Kakheti Region is underway
Training was held at Tsinandali public school under the “Road Safety Awareness and Education Campaign”. Training was attended by representatives of Roads Department and Patrol Police.
School children had opportunity to become familiar with theoretical materials as well as hands-on cases prepared especially for them.
“Road Safety Awareness and Education Campaign” of Roads Department in Kakheti Region is being implemented with the World Bank’s financial support by nongovernmental organization - the foundation “Partnership for Road Safety”.
The campaign aims at increasing awareness of various public groups and their involvement in improvement of traffic safety.
The Campaign continues in Kakheti region. Trainings will be held for school children on safe movement along the roads, speed related risks, application of safety belts and impact of alcohol. Practical situations related to traffic safety will be also arranged.