დავით შავლიაშვილმა ქობულეთის შემოვლითი გზის სამუშაოები დაათვალიერა
ქობულეთის შემოვლითი გზის მეორე ლოტზე, რომელიც 19 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობას მოიცავს, სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს. ინფრასტრუქტურული ობიექტი დღეს,  რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა დავით შავლიაშვილმა, აჭარის მთავრობის თავმჯდომარესთან არჩილ ხაბაძესთან და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თამჯდომარესთან ვაჟა ფანჩულიძესთან ერთად მოინახულა.  ამჟამად  ასფალტის საფარის დაგება მიმდინარეობს, ასევე შენდება 9 ხიდი, 7 გზაგამტარი, 21 მიწისქვეშა გასასვლელი, 2 გვირაბი და  ეწყობა 43 წყალგამტარი მილი. დავით შავლიაშვილი დეტალურად  გაეცნო, ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური და რთული ხიდის მშენებლობის მიმდინარეობის პროცესს, რომლის საერთო სიგრძე 1180 მეტრს შეადგენს. საქართველოში სახიდე კონსტრუქციის მოწყობა ამ ტიპის უახლესი ევროპული ტექნოლოგიის გამოყენებით პირველად ხდება.
უკვე დასრულებულია 6 ხიდის მშენებლობა, მოეწყო 48 ხელოვნური ნაგებობა, მათ შორის წყალგამტარი მილები და მიწისქვეშა გასასვლელები. სამუშაოებზე 550-მდე ადამიანია დასაქმებული, რომელთა  უმრავლესობა ადილობრივი მოსახლეობაა.   პროექტს აზიის განვითარების ბანკი აფინანსებს  და მისი ღირებულება 210 მლნ ლარს შეადგენს.
ქობულეთის შემოვლითი გზის მეორე ლოტზე, რომელიც 19 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობას მოიცავს, სამუშაოები აქტიურად მიმდინარეობს. ინფრასტრუქტურული ობიექტი დღეს,  რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა დავით შავლიაშვილმა, აჭარის მთავრობის თავმჯდომარესთან არჩილ ხაბაძესთან და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თამჯდომარესთან ვაჟა ფანჩულიძესთან ერთად მოინახულა.  ამჟამად  ასფალტის საფარის დაგება მიმდინარეობს, ასევე შენდება 9 ხიდი, 7 გზაგამტარი, 21 მიწისქვეშა გასასვლელი, 2 გვირაბი და ეწყობა 43 წყალგამტარი მილი. დავით შავლიაშვილი დეტალურად  გაეცნო, ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური და რთული ხიდის მშენებლობის მიმდინარეობის პროცესს, რომლის საერთო სიგრძე 1180 მეტრს შეადგენს. საქართველოში სახიდე კონსტრუქციის მოწყობა ამ ტიპის უახლესი ევროპული ტექნოლოგიის გამოყენებით პირველად ხდება.უკვე დასრულებულია 6 ხიდის მშენებლობა, მოეწყო 48 ხელოვნური ნაგებობა, მათ შორის წყალგამტარი მილები და მიწისქვეშა გასასვლელები. სამუშაოებზე 550-მდე ადამიანია დასაქმებული, რომელთა  უმრავლესობა ადილობრივი მოსახლეობაა.   პროექტს აზიის განვითარების ბანკი აფინანსებს  და მისი ღირებულება 210 მლნ ლარს შეადგენს.

17 November, 2014 00:00:00
Construction works of 19 km section on the second lot of Kobuleti bypass road are undergoing actively. The Minister of Regional development and Infrastructure of Georgia, Davit Shavliashvili together with the Chairman of Adjara Government, Archil Khabadze and the Head of Roads Department of Georgia, Vazha Panchulidze observed ongoing construction.
At present, asphalt pavement, 9 bridges, 7 viaducts, 21 underpasses, 2 tunnels and 43 culverts are being built. Davit Shavliashvili familiarized himself with the details of construction of one of the largest and technologically most complicated bridges with the length of 1180 meters. It should be noted that latest European technologies of this sort for bridge construction are used for the first time in Georgia.
6 bridges, 48 artificial constructions including culverts and underpasses were already built. Out of 550 workers employed on the construction majority are local residents. The project is undergoing with the financial support of Asian Development Bank and costs 210 mln GEL.
Construction works of 19 km section on the second lot of Kobuleti bypass road are undergoing actively. The Minister of Regional development and Infrastructure of Georgia, Davit Shavliashvili together with the Chairman of Adjara Government, Archil Khabadze and the Head of Roads Department of Georgia, Vazha Panchulidze observed ongoing construction.At present, asphalt pavement, 9 bridges, 7 viaducts, 21 underpasses, 2 tunnels and 43 culverts are being built. Davit Shavliashvili familiarized himself with the details of construction of one of the largest and technologically most complicated bridges with the length of 1180 meters. It should be noted that latest European technologies of this sort for bridge construction are used for the first time in Georgia.6 bridges, 48 artificial constructions including culverts and underpasses were already built. Out of 550 workers employed on the construction majority are local residents. The project is undergoing with the financial support of Asian Development Bank and costs 210 mln GEL.