შეტყობინება ტენდერის გამოცხადების შესახებ (სტანდარტული ფორმა ევროკავშირის ოფიციალურ ჟურნარში)
საქართველომ (შემდგომში მსესხებელი) ევროპის საინვესტიციო ბანკისაგან მიიღო სესხი (შემდგომში ,,ბანკი“) რათა განახორციელოს პროექტი საქართველო „აღმოსავლეთ-დასავლეთ ჩქაროსნული ავტომაგისტრალი ა/ბ.“ ეს საერთაშორისო პრეკვალიფიკაციისთვის მოწვევა ეხება სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვას- „სამტრედია-გრიგოლეთი გზის მონაკვეთის კმ. 30 + 000 - კმ. 42 + 000 ლოტი 3-ის სამუშაოების მშენებლობა“.
სამშენებლო კონტრაქტი მოიცავს სამტრედია-გრიგოლეთის ოთხზოლიანი ავტომაგისტრალის მშენებლობას, რომლის სიგრძე შეადგენს 12 კმ–ს. გზის მშენებლობის დეტალური საინჟინრო პროექტი მომზადებულია ქართული და ტრანს-ევროპული მაგისტრალის (TEM) სტანდარტების შესაბამისად.
კონტრაქტი განხორციელდება 2020 წლის აგვისტოდან 2022 წლის აგვისტომდე.
1)      ფინანსური მოთხოვნები:
ა) მოთხოვნა- აუდიტორული ბალანსის წარდგენა ან თუ არ მოითხოვება განმცხადებლის ქვეყნის კანონით დამოწმებული ბუღალტრის დამტკიცებული სხვა დამსაქმებელი და დამსაქმებელს მისაღები ბოლო სამი წლის განმავლობაში, რათა წარმოაჩინოს პრეტენდენტის ფინანსური მდგომარეობის ამჟამინდელი სიმტკიცე და მისი პერსპექტიული გრძელვადიანი მომგებიანობა. შესაბამისობის მოთხოვნები - ერთეული უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას და ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში, თითოეული პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას.
ბ) მოთხოვნა- ბოლო 3 (სამი) წლის განმავლობაში მიღწეული ან დასრულებული კონტრაქტებით გათვალისწინებული მთლიანი სერტიფიცირებული გადასახდელების გამოანგარიშებული 63 მილიონი ევროს საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა: 2016, 2017, 2018 დაყოფილი 3 (სამ) წელზე. შესაბამისობის მოთხოვნები - ერთეული უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას და ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში, კომბინირებული ყველა პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას, თითოეული პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას 25%-ით და ერთი პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნის 40%-ით.
ა) მოთხოვნა- მონაწილეობა არაუმეტეს 2 დასრულებული ან ნაწილობრივ (80%-ზე მეტი) განხორციელებული კონტაქტებისა, რომლის ღირებულება უნდა იყოს 50,400,000.00  მილიონი ევრო ბოლო 5 წლის განმავლობაში, 2014 წლის 1 იანვრიდან  განაცხადის წარდგენის ბოლო ვადამდე. პრეტენდენტის მონაწილეობის მსგავსება ეფუძნება ფიზიკურ ზომას, სამუშაოების ბუნებას, სირთულეებს, მეთოდებს, ტექნოლოგიას ან სხვა მახასიათებლებს, რომლებიც აღწერილია მე -6 ნაწილში დამსაქმებლის მოთხოვნებთან.
შესაბამისობის მოთხოვნები - ერთეული უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას (მრავალი კონტრაქტის შემთხვევაში, ერთი კონტრაქტი უნდა იყოს მინიმუმ 35,000,000.00 ევრო) და ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში, ყველა პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს მოთხოვნას და თითოეული  პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს - 1 კონტრაქტი რომელიც უნდა იყოს მინიმუმ 15,200,000.00 ევრო და  ერთეული პარტნიორი უნდა აკმაყოფილებდეს - 1 კონტრაქტი რომელიც უნდა იყოს მინიმუმ 35,000,000.00 ევრო.
2)    მშენებლობის გამოცდილება შემდეგ ძირითად ღონისძიებებში:
• მიწის სამუშაოები - 800 000 მ3 ნებისმიერ ერთ წელში (12 თვე) ბოლო 5 წლის განმალობაში
• ასფალტ ბეტონის ახალი გზის მშენებლობა - 90 000 მ2 ნებისმიერ ერთ წელში (12 თვე) ბოლო 5 წლის განმალობაში
• ახალი ხიდის მშენებლობა- 3 100 მ2  სატრანსპორტო (საგზაო და / ან სარკინიგზო) ხიდის მალის ზედნაშენი ნებისმიერ ერთ წელში ბოლო 5 წლის განმალობაში
ბატონი ლევან კუპატაშვილი, ბატონი ნიკოს პაპუნიდი ან ბატონი ვახტანგ რაზმაძე
vakhtang.razmadze@georoad.ge
პრეკვალიფიკაციის დოკუმენტაციის სრული პაკეტის შეძენა ელექტრონულ ფორმატში შესაძლებელია აპლიკაციის წარდგენისას ზემოხსენებულ მისამართზე სატენდერო მოსაკრებლის 200 ლარი ან დოლარში მისი ექვივალენტის  გადახდის შემდეგ, შემდეგ საბანკო ანგარიშზე:
გადახდის აღნიშვნა: პრეკვალიფიკაციის მოსაკრებელი საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტისათვის – „სამტრედია-გრიგოლეთი გზის მონაკვეთის კმ. 30 + 000 - კმ. 42 + 000 ლოტი 3-ის სამუშაოების მშენებლობა“ სახელწოდების მითითებით. მოთხოვნის შემთხვევაში, ფაქსით გამოგზავნილი დოკუმენტის საუძველზე, პრეკვალიფიკაციის დოკუმენტაცია შესაძლებელია გაიგზავნოს კურიერის მეშვეობით მონაწილის ხარჯებით. მსესხებელს არ გააჩნია პასუხისმგებლობა დოკუმენტაციის დანიშნულების ადგილას მისვლაზე.
სატენდერო წინადადებები უნდა წარმოადგინოთ დალუქული კონვერტებით წარწერით: „სამტრედია-გრიგოლეთი გზის მონაკვეთის კმ. 30 + 000 - კმ. 42 + 000 ლოტი 3-ის სამუშაოების მშენებლობა,“ არაუგვიანეს 2020 წლის 18  თებერვლისა, 17:00 საათამდე ადგილობრივი დროით, შემდეგ მისამართზე: ალ ყაზბეგის გამზირი 12. 0160, თბილისი, საქართველო. სატენდერო წინადადებები გაიხსნება დაუყოვნებლივ, მონაწილეთა წარმომადგენლების თანდასწრებით.

INTERNATIONAL INVITATION FOR PRE-QUALIFICAQTION
Georgia (hereafter referred to as “the Borrower”) has received a loan from the European Investment Bank - EIB (hereafter referred to as “the Bank”) - towards the cost of the Georgia East West Highway – A/B Project. This International Invitation for Prequalification relates to the contract for Construction of Samtredia-Grigoleti Road Section Km 30+000 – Km 42+000 of E-60 Highway (Lot III)
This contract will include the new construction of four-lane Samtredia -Grigoleti Highway with the total length of 12 km. The Highway is designed and shall be constructed in accordance with the Georgian standard and TEM standard.
This Contract is expected to be implemented from August 2020 to August 2022.
a)      Requirement - Submission of audited balance sheets or if not required by the law of the Applicant’s country, other financial statements approved by certified accountant and acceptable to the Employer, for the last three (3) years to demonstrate the current soundness of the Applicant ’s financial position and its prospective long term profitability. Compliance Requirements - Single Entity must meet requirement and in case of JV Each Partner must meet requirement.
b)      Requirement - Minimum average annual construction turnover of EUR 63 million (Sixty three Million EUR) calculated as total certified payments received for contracts in progress or completed within the last 3 (three) years: 2016, 2017, 2018 divided by three (3) years.  Compliance Requirements - Single Entity must meet requirement and in case of JV, All Partners Combined must meet requirement; Each Partner must meet 25% and One Partner must meet 40%.
a)      Requirement -  Participation in less than or equal to two contracts with total value of EUR 50,400,000.00 that have been successfully  or substantially completed within the last 5 (five)  years starting from 1st January 2014  and that are similar to the proposed works.  The similarity of the Applicant’s participation shall be based on the physical size, nature of works, complexity, methods, technology or other characteristics as described in Section 6, Employer’s Requirements.
Compliance Requirements - Single Entity must meet requirement (in case of multiple contracts, one contract shall be of at least EUR 35,000,000.00.) and in case of JV:
All Partners must meet requirement, Each  Partner must meet requirement - One contract of at least EUR 15,200,000.00 and One Partner must meet requirement- One contract of at least EUR 35,000,000.00
3)      Construction Experience in Key Activities:
a)      Requirement - For the above or other contracts executed during the period stipulated in Construction Experience, a minimum construction experience in the following key activities:
Earthwork - 800 000 m3 in any one consecutive years of the last 5 (five years);
Construction of new road with asphalt concrete pavement - 90 000 m2 in any one year of the last 5 (five years);
Construction of new bridge - 3 100 m2 of transport (road and/or railway) bridge deck in any one consecutive years within the period of the last 5 (five) years
Compliance Requirements - Single Entity must meet requirement and in case of JV, All Partners Combined must meet.
All firms are invited to participate in the tender in accordance with the EIB Guide to Procurement https://www.eib.org/en/publications/guide-to-procurement Interested eligible Bidders may obtain further information from, and inspect the Bidding Documents at:
To Mr. Levan Kupatashvili cc Mr. Nikos Papunidi Mr. Vakhtang Razmadze
Email: info@georoad.ge; n.papunidi@gmail.com; vakhtang.razmadze@georoad.ge
A complete set of Pre-Qualification Documents in an electronic form may be purchased on the submission of an application to the above address, and upon payment of a non-refundable fee GEL 200 or equivalent in USD to:
Payment Designation: Prequalification fee for the Roads Department for the Construction of Samtredia-Grigoleti Lot III bearing the name of the project. On request, against a faxed copy of the evidence of the remittance, the Pre-Qualification Documents may be sent by courier service if the transport is previously ordered by the Bidder in his country. The Borrower bears no responsibility for the delivery in such a case.
All Applications must be delivered in closed envelopes bearing the mention Application for the Construction of Samtredia-Grigoleti Lot III not later than 18  February, 2020 17:00 local time at the following address 12, Al. Kazbegi Ave. 0160 Tbilisi, Georgia. Applications will be opened immediately in the presence of Applications’ representatives who choose to attend.