კრედიტიs/სესხის No. IBRD 8402-GE
დავალების სახელწოდება: ადგილობრივი თვითმმართველობებისთვის მხარდაჭერა ადგილობრივი გზების მართვასა და მოვლა-შენახვის საქმიანობაში
კონტრაქტი/ RFP No:  SLRPIII/CS/CQS-08
საქართველოს მთავრობამ მიიღო სესხი მსოფლიო ბანკისგან, შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების მესამე პროექტის ფარგლებში და სურს, რომ აღნიშნული სესხის ნაწილი მოახმაროს საკონსულტაციო კონტრაქტს: „ადგილობრივი თვითმმართველობებისთვის მხარდაჭერა ადგილობრივი გზების მართვასა და მოვლა-შენახვის საქმიანობაში“. ზემოაღნიშნული პროექტის განმახორციელებელი ორგანო და ამ დავალების დამკვეთი არის საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (შემდგომში „კონსულტანტები“) ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: „ადგილობრივი თვითმმართველობებისთვის მხარდაჭერა ადგილობრივი გზების მართვასა და მოვლა-შენახვის საქმიანობაში“.
დავალების ძირითადი მიზანია დახმარება გაეწიოს ადგილობრივი თვითმმართველობებს ადგილობრივი გზების მოვლა-შენახვის და მართვის სფეროში. კონსულტანტმა უნდა შეიმუშაოს ადგილობრივი გზების მართვისა, მიმდინარე და ზამთრის პერიოდის მოვლა-შენახვის საკითხებთან დაკავშირებული მოქნილი და ადვილად აღქმადი სახელმძღვანელო.
კონსულტანტმა უნდა ჩაატაროს სემინარები (ერთი დასავლეთ და მეორე აღმოსავლეთ საქართველოში), იმ მიზნით რომ გააცნოს ადგილობრივი თვითმმართველობების თანამშრომლებს შემუშავებული სახელმძღვანელო. ერთდღიანი ტრეინინგი უნდა ჩატარდეს დაახლოებით 64 მუნიციპალიტეტისთვის (დაახლოებით 120 მონაწილე). საუკეთესო მონაწილეებისთვის (დაახლოებით 12 წევრისთვის) კონსულტანტმა უნდა დაგეგმოს და განახორციელოს სასწავლო ვიზიტი უცხოეთში და პრაქტიკულ მაგალითებზე აჩვენოს ადგილობრივი თვითმმართველობების თანამშრომლებს გზების მოვლა-შენახვის და მართვის სფეროში საუკეთესო ევროპული გამოცდილება. ჩამოსვლის შემდეგ, ორი კვირის განმავლობაში სასწავლო ვიზიტის მონაწილეები ჩაატარებენ ტრენინგებს და გაუზიარებენ საკუთარ ცოდნას მუნიციპალიტეტების სხვა თანამშრომლებს. აღნიშნული გაკონტროლდება საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს შესაბამისი სამსახურის მიერ.
აღნიშნული მომსახურების ტექნიკური დავალება შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე: https://www.dropbox.com/s/295wely1hfnkmck/TOR%20for%20TA%20for%20LSGs%20eng_as%20ussied.doc?dl=0
დაინტერესებულმა კომპანიებმა უნდა წარმოადგინონ ინფორმაცია, რომელიც აჩვენებს, რომ მათ აქვთ საჭირო გამოცდილება ზემოაღნიშნული მომსახურების უზრუნველსაყოფად. ინტერესის გამოხატვა უნდა მოიცავდეს, მაგრამ არ უნდა შემოიფარგლებოდეს მხოლოდ:
1.მოკლე ინფორმაცია კომპანიის შესახებ (კორპორატიული პროფაილი);
2.კომპანიის მიერ შესრულებული პროექტების მსგავსი გამოცდილება;
3.კომპანიის ზოგადი ინფორმაცია პერსონალის შესაძლებლობების და გამოცდილების შესახებ.
დავალების შესაბამისი პროექტების განხორციელების გამოცდილება წარმოდგენილ უნდა იქნას N1 ფორმის სახით, რომელიც განთავსებულია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ვებ-გვერდზე
www.georoad.ge შემდეგ ბმულზე:
http://www.georoad.ge/?lang=eng&act=tenders&func=menu&uid=1490604057
კონსულტანტს უნდა ჰქონდეს ტრენინგების ჩატარების დიდი გამოცდილება.
ასევე, კონსულტანტმა უნდა წარადგინოს გუნდი რომელიც შედგება არა უმეტეს 4 წევრისგან:
1. გუნდის ხელმძღვანელი - უნდა ჰქონდეს ძლიერი აკადემიური და პროფესიული გამოცდილება და არანაკლებ 10 წლის გამოცდილება გზების მოვლა-შენახვის სფეროში, მათ შორის 2 წელი საერთაშორისო სამუშაო გამოცდილება. შემოთავაზებულ ექსპერტს უნდა ჰქონდეს სახელმძღვანელოების, სასწავლო პროგრამების მომზადების და ტრეინინგების ჩატარების გამოცდილება, ასევე, გუნდის მართვის, აქტივობების კოორდინირების და ანგარიშების წერის უნარ-ჩვევები.
2. გზის ინჟინერი/ტრენერი - უნდა ჰქონდეს ძლიერი პროფესიული გამოცდილება და არანაკლებ 10 წლის გამოცდილება გზის პროექტირებაში (მათ შორის გზის უსაფრთხოების და კლიმატური მდგრადობის ღონისძიებებში) და ზედამხედველობაშ, მათ შორის 2 წელი საერთაშორისო სამუშაო გამოცდილება. ექსპერტს უნდა ჰქონდეს სახელმძღვანელოების, სასწავლო პროგრამების მომზადების და ტრეინინგების ჩატარების გამოცდილება.
3. ტრანსპორტის დამგეგმავი-ეკონომისტი/ტრენერი - უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 5 წლის გამოცდილება გზის მოვლა-შენახვის ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთებების მომზადებაში (გზის შეფასება და ინვენტარიზაცია, გზის მოვლა-შენახვის დაგეგმვა და ოპერირება), ბიუჯეტირება და ფინანსურ კონტროლში, მათ შორის 2 წელი საერთაშორისო სამუშაო გამოცდილება. ექსპერტს უნდა ჰქონდეს სახელმძღვანელოების, სასწავლო პროგრამების მომზადების და ტრეინინგების ჩატარების გამოცდილება.
4. შესყიდვების სპეციალისტი/ტრენერი - უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 5 წლის გამოცდილება გზებთან  დაკავშირებული მშენებლობის/რეაბილიტაციის და მოვლა-შენახვის სამუშაოების და მომსახურების შესყიდვებში, მათ შორის 2 წელი საერთაშორისო სამუშაო გამოცდილება. ექსპერტს უნდა ჰქონდეს სასწავლო პროგრამების და ტრეინინგების ჩატარების გამოცდილება.
დავალების სავარაუდო ხანგრძლივობაა 8 თვე.
კონსულტანტებს კვალიფიკაციის გაუმჯობესების მიზნით შეუძლიათ გაერთიანდნენ (გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მსოფლიო ბანკისთვის მისაღები გაერთიანების ფორმაა ან ქვე-კონსულტანტი ან ერთობლივი საწარმო. წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში ნათლად უნდა იყოს მითითებული ასოციაციის სახე). ქვე-კონსულტანტების გამოცდილება არ იქნება გათვალისწინებული კომპანიის კორპორატიული გამოცდილების შეფასების დროს.
ინტერესის გამოხატვის ელექტრონული ან ბეჭდური ვერსია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2019 წლის 23 ივლისი 17:00 საათისა.

Assignment Title: Technical Assistance for Local Governments in Management and Maintenance of  Local Roads in Georgia
Contract/RFP No: SLRPIII/CS/CQS-08
Georgia has received a loan from the World Bank toward the costs of the Third Secondary and Local Roads Project (SLRP-III) and intends to apply of the loan proceeds for payments for a Consultancy Contract for the Technical Assistance for Local Governments in Management and Maintenance of Local Roads in Georgia. The Roads Department (RD) is the implementing agency and the Client of this assignment.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consulting companies (here and after „Consultants”) to express their interest in providing the following services: “Technical Assistance for Local Governments in Management and Maintenance of  Local Roads in Georgia.”
Main objective of this assignment is to build in-house capacity for Local Self-Governments (LSG) in order to empower them in better management and maintenance of local roads in Georgia. This will be achieved by preparing concise, easy to use manual on (i) local road management; (ii) local road routine and winter maintenance. In addition, Consultant shall conduct two workshops for East and West parts of Georgia targeting to the LSG personnel and organize a study tour for some of them in selected country to learn the best practices in the field.
More information about the scope is available in the Terms of Reference on the following link:
https://www.dropbox.com/s/295wely1hfnkmck/TOR%20for%20TA%20for%20LSGs%20eng_as%20ussied.doc?dl=0
Interested companies shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the services. Expressions of interest should cover, but not limited to:
1.Company Profile;
2.Experience of the company in the projects relevant to the assignment;
3.General overview on company’s staff capacities and expertise.
Experience in the projects relevant to the assignment should be submitted in the Form N1 uploaded at Roads Department website on www.georoad.ge
The Consultant will be expected to have sound experience in the field of conducting trainings.
The proposed team shall be composed of not more than 4 persons:
1. Team Leader – shall have strong academic and professional background and at least 10 years of experience in the field of Road Maintenance, including 2 years of international working experience. Expert shall have an experience in preparation of manuals, training programmes and delivering of training. Proposed expert should be experienced in leading the team, coordinating the activities and reports writing skills.
2. Road Engineer/Trainer – shall have a strong professional background and at least 10 years in road design (including safety and climate resilience measures) and supervision, including 2 years of international working experience. Engineer shall have an experience in preparation of manuals/training programmes and delivering of training.
3. Transport Planner-Economist/Trainer - at least 5 years of experience in road maintenance feasibilities (road assessment and inventory, road maintenance planning and operations), budgeting and financial control, including 2 years of international working experience. Expert shall have an experience in preparation of manuals/training programmes and delivering of training.
4. Procurement Specialist/Trainer - at least 5 years of experience in procurement of works and services related to the road construction/rehabilitation and maintenance works, including 2 years of international working experience. Expert shall have an experience in preparation of training programmes and delivering of training.
Estimated duration of assignment is 8 months.
Consultants may form an association (Please take into account that form of association acceptable for the World Bank is either sub-consultancy or Joint-Venture and submission must clearly indicate the nature of the association) to enhance their qualifications. The experience of sub-consultants will not be taken into account while evaluating the corporate experience of the company.
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than July 23, 2019, 17:00 hours.