თარიღი: 23 მარტი, 2018
სესხის ნომერი და სახელწოდება: 2843-GEO: საგზაო დერეფნის საინვესტიციო პროგრამა - ტრანში 3 (დამატებითი დაფინანსება)
კონტრაქტის ნომერი და სახელწოდება: RCIP/CW/NCB-01: ქობულეთის შემოვლითი გზის განათება კმ 0+000-კმ12+400
სატენდერო წინადადებების წარდგენის ბოლო ვადა: 23 აპრილი, 2018, 16:00 სთ (ადგილობრივი დროით)
1. საქართველომ აზიის განვითარების ბანკისაგან მიიღო დაფინანსება საგზაო დერეფნის საინვესტიციო პროგრამა - ტრანში 3 (დამატებითი დაფინანსება). აღნიშნული დაფინანსების ნაწილი გამოყენებული იქნება ზემოთქმული კონტრაქტის განსახორციელებლად. ტენდერში მონაწილეობის მიიღებენ პრეტენდენტები აზიის განვითარების ბანკის  წევრი ქვეყნებიდან.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი (,,დამკვეთი“) გიწვევთ, წარმოადგინოთ დალუქული სატენდერო წინადადება ქობულეთის შემოვლითი გზის განათებისათვის.
აღნიშნული სამშენებლო სამუშაოების კონტრაქტი ითვალისწინებს განათების სიტემების მოწყობას ქობულეთის შემოვლითი გზისთვის კმ 0+000 – 12+400.  მშენებლობის პერიოდი შეადგენს 6 თვეს.
2. ადგილობრივი ტენდერი ჩატარდება აზიის განვითარების ბანკის ერთ-ეტაპიანი ერთ კონვერტიანი სატენდერო პროცედურის თანახმად და მასში მონაწილების მიღება შეუძლია ყველა პრეტენდენტს, აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვეყნებიდან.
3. ტენდერში მონაწილეობას მიიღებენ მხოლოდ პრეტენდენტები აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვყნებიდან, ყველა მონაწილე/ერთობლივი საწარმო უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ საკვალიფიკაციო მოთხოვნებს:
მიმდინარე დავები და არბიტრაჟი - მიმდინარე დავები და არბიტრაჟი ჩაითვლება გადაწყვეტილად, რაც მთლიანად არ უნდა აღემატებოდეს პრეტენდენტის წმინდა კაპიტალის 50%-ს, რაც თავის მხრივ, წარმოადგენს სხვაობას მთლიან აქტივებსა და მთლიან ვალდებულებებს შორის
. მონაწილის წმინდა კაპიტალი მინიმუმ ბოლო წლის განმავლობაში უნდა იყოს დადებითი. აღნიშნული წარმოადგენს სხვაობას მთლიან აქტივებსა და მთლიან ვალდებულებებს შორის.
. მისი მინიმალური ყოველწლიური საშუალო სამშენებლო ბრუნვა ბოლო სამი (3) წლის განმავლობაში უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 5,800,000.00 ლარს (ხუთი მილიონ რვაასი ათასი ლარი). მონაწილემ უნდა აჩვენოს, რომ მას გააჩნია ხელმისაწვდომი ფინანსური რესურსები - არანაკლებ 730,000.00 ლარისა (შვიდას ოცდაათი ათასი ლარი)
. ბოლო ხუთი (5) წლის განმავლობაში, მონაწილეობა როგორც კონტრაქტორი, ქვე-კონტრაქტორი ან მშენებლობის მმართველი  მინიმუმ ერთ (1) კონტრაქტში, რომელიც მოცემულ შემოთავაზებულ სამუშაოთა მსგავსია. აღნიშნული მსგავსი კონტრაქტის ღირებულება უნდა შეადგენდეს მინიმუმ 1,200.000.00 ლარს (მილიონ ორასი ათასი ლარი) და იგი უნდა იყოს წარმატებით ან არსებითად განხორციელებული.
. გზის განათების სამუშაოების გამოცდილება არანაკლებ 3 კმ გზისათვის ერთი წლის განმავლობაში.
4. დამატებითი ინფორმაციისა და სატენდერო დოკუმენტაციის მისაღებად, გთხოვთ მოგვმართოთ:
ბატონი ნუგზარ გასვიანი
5. სატენდერო დოკუმენტაციის შესაძენად ინგლისურ ენაზე, მონაწილეებმა უნდა განახორციელონ შემდეგი:
წარმოადგინონ წერილობითი მოთხოვნა ქობულეთის შემოვლითი გზის განათების კმ 0+000-კმ 12+400  სატენდერო დოკუმენტაცის მისაღებად
. გადაიხადონ მოსაკრებელი 200 ლარის ოდენობით ან მისი ექვივალენტი აშშ დოლარში, რომელიც არ ექვემდებარება დაბრუნებას, შემდეგ ანგარიშზე:
Payment Designation: Tender fee for the Roads Department for the Lighting of Kobuleti Bypass Road
6. გთხოვთ თქვენი სატენდერო წინადადება წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე:
. არაუგვიანეს 2018 წლის 23 აპრილისა 16:00 სთ (ადგილობრივი დროით)
. სატენდერო წინადადება წარმოდგენილი უნდა იქნას სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილ სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის გარანტიასთან ერთად.
სატენდერო წინადადებები საჯაროდ გაიხსნება სატენდერო წინადადებების წარდგენის ბოლო ვადის გასვლის შემდეგ, დაუყოვნებლივ, მონაწილეთა წარმომადგენლების თანდასწრებით შემდეგ მისამართზე.

RCIP/CW/NCB-01: Lighting of Kobuleti Bypass Road  Km 0+000 – 12+400
1 Georgia has received financing from the Asian Development Bank toward the cost of Road Corridor Investment Program - Tranche 3 (Additional Financing). Part of this financing will be used for payments under the Contract named above. Bidding is open to bidders from eligible source countries of the ADB.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (“the Employer”) invites sealed bids from eligible Bidders for the construction and completion of Lighting of Kobuleti Bypass Road. This civil works contract includes arrangement of lighting systems for Kobuleti Bypass Road Km 0+000 – 12+400. Construction period is six (6) months.
2. National competitive bidding will be conducted in accordance with ADB’s Single-Stage One Envelope bidding procedure and is open to all Bidders from eligible countries as described in the Bidding Documents.
3. Only eligible Bidders with the following key qualifications should participate in this bidding (All Bidders and Joint Ventures shall meet the following criteria as further detailed in the Bidding Documents):
Pending Litigation and Arbitration: All pending litigation and arbitration, if any, shall be treated as resolved against the Bidder and so shall in total not represent more than 50% percent of the Bidder’s net worth calculated as the difference between total assets and total liabilities.
. As a minimum, the Bidder’s net worth for the last year calculated as the difference between total assets and total liabilities should be positive.
. Minimum average annual construction turnover for the last three (3) years must not be less than GEL 5,800,000.00 (five million eight hundred thousand Georgian Lari) and the bidder should demonstrate that it has access to financial resources of not less than GEL 730,000.00 (seven hundred thirty thousand Georgian Lari).
. Participation as prime contractor, or subcontractor, or construction management, for at least one (1) contract similar to the proposed works within the last five (5) years, with a value of at least GEL 1,200,000.00 (one million two hundred thousand Georgian Lari) that has been successfully or substantially completed.
. Road Lighting Network Installation works for at least 3 km. of road in a duration of one year.
4. To obtain further information and inspect the bidding documents, Bidders should contact:
5. To receive the bidding documents in English, eligible Bidders should:
. write to address above requesting the Bidding Documents for “Lighting of Kobuleti Bypass Road Km 0+000 – 12+400
. pay a nonrefundable fee of 200 Georgian Lari or equivalent in USD to:
Payment Designation: Tender fee for the Roads Department for Lighting of Kobuleti Bypass Road.
6. Deliver your bid to:
. on or before the deadline: April 23, 2018, 16:00 local time
. together with a Bid Security as described in the Bidding Document.
Bids will be opened immediately after the deadline for bid submission in the presence of Bidders’ representatives who choose to attend at the following address: