საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა 2023 წლის 9 თვის ბიუჯეტი 109 %-ით შეასრულა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრომ 2023 წლის 9 თვის სახელმწიფო ბიუჯეტი 108.2%-ით ანუ 176.1 მილიონი ლარის გადაჭარბებით შეასრულა.
სახელმწიფო ბიუჯეტის საკასო ხარჯმა 2 318.2 მლნ ლარი შეადგინა, რაც გეგმაზე (2 142.1 მლნ ლარი) 176.1 მილიონი ლარით მეტია.
სამინისტრომ ინფრასტრუქტურული პროექტების განვითარებას წინა წლის ანალოგიურ მაჩვენებელზე 220.1 მილიონი ლარით მეტი ფინანსური რესურსი მოახმარა, რაც, სამინისტროს არსებობის ისტორიაში, 9 თვის შესრულების ყველაზე მაღალი მაჩვენებელია.
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მართვაში არსებულმა უწყებებმაც 2023 წლის 9 თვის გეგმებს გადააჭარბეს და ქვეყნის მასშტაბით, ინფრასტრუქტურული პროექტების განვითარებას მოახმარეს: საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა - 1 492.1 მილიონი ლარი (გეგმის 109%); სსიპ საქართველოს მუნიციპალური განვითარების ფონდმა - 479.0 მილიონი ლარი (გეგმის 104%); შპს ,,საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიამ“ – 309.3 მილიონი ლარი (გეგმის 115%); შპს ,,მყარი ნარჩენების მართვის კომპანიამ“ – 30.0 მილიონი ლარი (გეგმის 102 %).

The Roads Department fulfilled the budget for 9 months of 2023 by 109%
The Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia implemented the state budget for the 9 months of 2023 by 108.2% or 176.1 million GEL.
The cash expenditure of the state budget amounted to 2,318.2 million GEL, which is 176.1 million GEL more than the plan (2,142.1 million GEL).
The Ministry contributed 220.1 million GEL more financial resources to the development of infrastructural projects than the previous year, which is the highest indicator of 9-month performance in the history of the Ministry's existence.
The agencies under the management of the Ministry of Regional Development and Infrastructure also exceeded the plans for 9 months of 2023 and helped the development of infrastructure projects throughout the country: The Roads Department - 1,492.1 million GEL (109% of the plan); The Municipal Development Fund of the State of Georgia - 479.0 million GEL (104% of the plan); "United Water Supply Company of Georgia" LLC - 309.3 million GEL (115% of the plan); "Solid waste management company" LLC - 30.0 million GEL (102% of the plan).