კოდა-ფარცხისი-მანგლისი-წალკა-ნინოწმინდის გზის 11 კმ-იან მონაკვეთს რეაბილიტაცია უტარდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის კოდა-ფარცხისი-მანგლისი-წალკა-ნინოწმინდის საავტომობილო გზის 11 კმ-იანი (კმ66-კმ76) მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს ახორციელებს.
აღნიშნული მონაკვეთი დაზიანებული იყო და ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო და კომფორტული გადაადგილებისთვის სასწრაფოდ საჭიროებდა რეაბილიტაციას.
პროექტის შესაბამისად, გათვალისწინებულია გზის სრული რეაბილიტაცია. მათ შორის ასფალტ-ბეტონის საფარის, გვერდულების, ტროტუარების და ხელოვნური ნაგებობების მოწყობა. ასევე მოეწყობა გადაკვეთები, მიერთებები და მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები. გზაზე წყლის აცილების მიზნით, პროექტით გათვალისწინებულია ღია სანიაღვრე ქსელის მოწყობა. განხორციელდება საგზაო ნიშნების მონტაჟი და გზის სავალი ნაწილის ჰორიზონტალური მონიშვნა.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 11.87 მლნ. ლარია. სამუშაოების დასრულება 2024 წლისთვის იგეგმება.

The 11 km section of Koda-Fartskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road is being rehabilitated
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is carrying out rehabilitation works on the 11-km (km66-km76) section of the Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda highway of internal national importance.
The mentioned section was damaged and urgently needed rehabilitation for safe and comfortable traffic.
According to the project, the complete rehabilitation of the road is envisaged. including the arrangement of asphalt-concrete pavement, sides, sidewalks and artificial structures. Crossings, junctions and entrances to residents' yards will also be organized. In order to avoid water on the road, the project envisages the arrangement of an open drainage network. Installation of traffic signs and horizontal marking of the carriageway will be carried out.
The project is financed from the state budget and its cost is 11.87 million GEL. The works are planned to be completed by 2024.