ზაჰესი-მცხეთა-კავთისხევი-გორი-სკრა-ქარელი-ოსიაურის გზაზე 7.4 კმ იანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია დასრულდა
03 აგვ, 2023 11:31:36
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის დაკვეთით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ზაჰესი-მცხეთა-კავთისხევი-გორი-სკრა-ქარელი-ოსიაურის საავტომობილო გზაზე, 2 პროექტის ფარგლებში, ჯამში, 7.4 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დასრულდა.
რეაბილიტირებული მონაკვეთი კასპის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და სოფლების ზემო ხანდაკის და კავთისხევის ტერიტორიაზე გადის.
პროექტის შესაბამისად, მოეწყო ასფალტ-ბეტონის საფარი, ხელოვნური ნაგებობები, მიერთებები, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები, გვერდულები და საგზაო ნიშნები. ასევე, მოინიშნა გზის სავალი ნაწილი.

The rehabilitation of the 7.4 km section on the Zahesi-Mtskheta-Kavtiskhevi-Gori-Skra-Kareli-Osiauri road has been completed
03 August, 2023 11:31:36
Under the order of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, the rehabilitation works of the 7.4 km section of the Zahesi-Mtskheta-Kavtishkevi-Gori-Skra-Kareli-Osiauri secondary road were completed within the framework of 2 projects.
The rehabilitated section is located in the Kaspi municipality and passes through the territory of Zemo Khandaki and Kavtishkevi villages.
In accordance with the project, asphalt-concrete pavement, artificial structures, connections, entrances to residents' yards, sidewalks and road signs were arranged. Also, the carriageway of the road was marked.