სუფსა-წყალწმინდის შემოვლითი გზის რეაბილიტაცია დასრულების ეტაპზეა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინიტროს საავტომობილო გზების დეპარატმენტი, ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტში, ადგილობრივი მნიშვნელობის სუფსა-წყალწმინდის შემოვლითი საავტომობილო გზის რეაბილიტაციას ახორციელებს. სამუშაოები დასრულების ეტაპზეა.
სუფსა-წყალწმინდის დამაკავშირებელ გზაზე, პროექტის შესაბამისად, 5,5 კმ-იანი მონაკვეთის სრული რეაბილიტაცია მიმდინარეობს. კერძოდ, რეაბილიტირდა გზის სავალი ნაწილი, იგება ასფალტ-ბეტონის საფარი, რეაბილიტირდა არსებული ხელოვნური ნაგებობები, ეწყობა მიერთებები და მოედნები.
გზის რეაბილიტაციის შემდეგ, მჭიდროდ დასახლებული სოფლები უსაფრთხო და კომფორტული გზით დაუკავშირდება ერთმანეთს.

The rehabilitation of Supsa-Tskaltsminda bypass road is at the stage of completion
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is rehabilitating the Supsa-Tskaltsminda bypass secondary road in Lanchkhuti municipality. The works are at the stage of completion.
In accordance with the project, the complete rehabilitation of the 5.5 km section of the road connecting Sufsa-Tskaltsminda is underway. In particular, the carriageway of the road was rehabilitated, the asphalt-concrete surface was laid, the existing artificial buildings were rehabilitated, connections and squares were arranged.
After the rehabilitation of the road, densely populated villages will be connected to each other in a safe and comfortable way.