რიკოთი სატვირთო მანქანებისთვის დღეს, ხოლო მსუბუქი და სამგზავრო ტრანსპორტისთვის 13 აპრილიდან გაიხსნება
12 აპრ, 2023 12:53:58
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 147-ე კილომეტრთან (ჩუმათელეთი-ხევის მონაკვეთზე) განვითარებული ქვათაცვენის გამო, ფერდის ჩამოწმენდის, გზის სავალი ნაწილის გაწმენდისა და გაფართოების სამუშაოები მთელი ღამის განმავლობაში მიმდინარეობდა.
ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, დღის მეორე ნახევარში საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ114-კმ194 მონაკვეთზე (ახალსოფლის სატრანსპორტო კვანძი-ზესტაფონი) მოძრაობა აღდგება მხოლოდ სატვირთო ავტოტრანსპორტისათვის.
ვინაიდან 11 აპრილს ვერ მოხერხდა სატვირთო ავტოტრანსპორტის დადგენილი რეჟიმით გატარება, 12 აპრილს რიკოთის მონაკვეთის გავლით, მთელი დღის და ღამის განმავლობაში, იმოძრავებენ მხოლოდ სატვირთო მანქანები.
მსუბუქი და სამგზავრო ავტოტრანსპორტი 12 აპრილს გადაადგილებას კვლავ გომი-საჩხერე-ჭიათურა-ზესტაფონის მიმართულებით შეძლებს.
13 აპრილის 07:00 საათიდან რიკოთის მონაკვეთზე მოძრაობა აღდგება დაწესებული სპეციალური რეჟიმით, კერძოდ:

Rikoti will be opened for trucks today, and for light and passenger transport from April 13
According to the information of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, , due to the rockfall that developed near the 147th kilometer of the Tbilisi-Senaki-Leselidze road (Chumateleti-Khevi section), the work of cleaning the slope, cleaning and widening the roadway was going on throughout the night.
As a result of the works, in the afternoon traffic will be restored on the km 114-km 194 section of the international Tbilisi-Senaki-Leselidze road (Akhalsofli traffic junction-Zestafoni) only for truck transport.
Since on April 11, it was not possible to carry out truck transport according to the established mode, on April 12, only trucks will drive through the section of Rikoti, throughout the day and night.
On April 12, light and passenger vehicles will be able to move again in the direction of Gomi-Sachkhere-Chiathura-Zestafoni.
From 07:00 on April 13, the traffic on the section of Ricoti will be restored according to the established special regime, namely: