9-11 თებერვალს რიკოთის გვირაბში 00:00 სთ-დან 05:00 სთ-მდე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა იკრძალება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის რიკოთის საუღელტეხილო მონაკვეთზე, ჩუმათელეთი-ხევის I ლოტის მშენებლობის ფარგლებში, დეპარტამენტის კონტრაქტორ ორგანიზაცია ,,ჩინეთის სახელმწიფო სამშენებლო-საინჟინრო კორპორაცია“ - საქართველოს ფილიალს, სამშენებლო სამუშაოების ფარგლებში ბურღვა-აფეთქებითი სამუშაოების განსახორციელებლად, ესაჭიროება 143-ე კმ-ზე მდებარე საავტომობილო გვირაბის წინა სამშენებლო მდგომარეობის შემოწმება, რათა მოხდეს ბურღვა-აფეთქების შედეგად გამოწვეული ზემოქმედების შეფასება. რის გამოც, 2021 წლის 9, 10 და 11 თებერვალს 00:00 სთ-დან 05:00 სთ-მდე იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
დროის აღნიშნულ პერიოდში ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაერთვება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის რიკოთის გვირაბის შემოსავლელ საავტომობილო გზაზე.
სამუშაოების წარმოების პერიოდში, რიკოთის გვირაბის შემოსავლელ საავტომობილო გზაზე ორგანიზაციის მიერ უზრუნველყოფილი იქნება ორ ადგილას (აღმოსავლეთის  მხრიდან და დასავლეთის მხრიდან) გამწევი ავტოსატრანსპორტო საშუალებების (ბუქსირების საჭიროებისათვის)  მორიგეობა.

Traffic at Rikoti Tunnel to be Restricted from 00:00 to 05:00 of Feb 9-11
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, the contactor company of the Department, China State Construction-Engineering Corporation – branch of Georgia, which develops construction of Chumateleti-Khevi Lot 1, section of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road, requires conducting of the drilling and blasting operations. In this regard, the company has to inspect construction condition of the entrance part of the tunnel located at km143 of the road section, in order to estimate an impact of the drilling and blasting operations. Due to that, traffic from 00:00 to 05:00 of February 9, 10 and 11 will be restricted for all transport means.
During this period of time, traffic will be diverted to the Rikoti tunnel bypass secondary road.
The contractor company will provide rotation of towing vehicles at two locations (from East and West parts) of Rikoti tunnel bypass road, during the works.