რაჭაში სტიქიის სალიკვიდაციო სამუშაოები დაიწყო
რაჭაში სტიქიის შედეგების ლიკვიდაციის მიზნით, სტიქიის ზონაში გაემგზავრნენ საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ირაკლი ქარსელაძე და მისი მოადგილე გიორგი წერეთელი.
პირველადი ინფორმაციით, სტიქიის შედეგად დაზიანებულია საავტომობილო გზის რამდენიმე მონაკვეთი ონიდან შოვის მიმართულებით.
დეპარტამენტის წარმომადგენლები ადგილზე გაუწევენ კოორდინაციას სტიქიის შედეგად დაზიანებული ინფრასტუქტურის აღდგენით სამუშაოებს და სტიქიის შედეგების ლიკვიდაციისთვის აუცილებელ ღონისძიებებს.  უკვე დაწყებულია სპეციალური ტექნიკის მობილიზება.
პრემიერ-მინისტრის დავალებით, სტიქიის ზონაში გაემგზავრნენ რეგიონული განვითარების საკითხებში სოზარ სუბარი, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილეები ირაკლი ქარსელაძე და ილია ბეგიაშვილი, გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანიის დირექტორი გიგა მანდარია და შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ხელმძღვანელი თემურ მღებრიშვილი, მაჟორიტარ დეპუტატ გოჩა ენუქიძესთან ერთად.
რამდენიმე ადგილზე გარესამყაროს მოწყვეტილი მოსახლეობის გამოსაყვანად შესაბამისი სამუშაოები უკვე მიმდინარეობს.

Irakli Karseladze, Chairman of Roads Department of Georgia and Giorgi Tsereteli, Deputy Chairman left for the disaster zone in Racha to eliminate consequences of natural calamity.
Based on the initial information, disaster damaged several road sections from Oni to Shovi direction.
Representatives of the Department shall coordinate the process of restoration of damaged infrastructure and the measures required for elimination of the consequences of natural calamity. Mobilization of special machinery and equipment has already started.
On the instruction of Georgian Prime Minister, Sozar Subari, advisor to the prime minister for regional development issues, Irakli Karseladze and Ilia Begiashvili, deputy ministers of regional development and infrastructure, United Water Supply Company Director Giga Mandaria, Temur Mghebrishvili, Head of the Emergency Management Agency of the Ministry of Internal Affairs, and Majoritarian Parliament Deputy Gocha Enukidze are in the disaster zone in Racha.
Works to save and help the population of the villages cut off from the rest of the world have commenced at several locations.