ზემო ოსიაური–ჩუმათელეთის გზის მეორე მონაკვეთის მშენებლობისთვის გამოცხადებულ საერთაშორისო ტენდერში დაინტერესებული კომპანიების მიერ წარმოდგენილი წინადადებები გაიხსნა. სატენდერო წინადადება 9 პრეტენდენტმა წარმოადგინა. შემდეგ ეტაპზე წრამოდგენილი წინადადებების შერჩევა-შეფასება მოხდება.
აღნიშნულ მონაკვეთზე 6.4 კმ-იანი 4 ზოლიანი გზის, 11 ხიდისა და 5 გვირაბის მშენებლობაა გათვალისწინებული. სამუშაოების ვადად 27 თვეა განსაზღვრული. პროექტს მსოფლიო ბანკი აფინანსებს.
ზემო ოსიაური–ჩუმათელეთის გზა რიკოთის საუღელტეხილო გვირაბამდე მიდის. გზა ჩრდილოეთიდან გვერდს აუვლის ხაშურს, სურამს, ჩუმათელეთს და გავა რიკოთის გვირაბთან. ეს მონაკვეთი ერთ-ერთი ურთულესია და მოიცავს რამდენიმე გვირაბსა და ხიდს. პროექტის ფარგლებში აშენდება 4 ზოლიანი ცემენტ-ბეტონის გზა, 21 ხიდი, 5 გვირაბი, რკინა-ბეტონის მიწისქვეშა გასასვლელები, წყალგამტარი მილები და სადრენაჟე სისტემები.
ამ დროისთვის, პირველ მონაკვეთზე სამშენებლო სამუშაოები ინტენსიურ რეჟიმში მიმდინარეობს და მიმდინარე წელს, ხაშურის შემოვლითი 13 კმ-იანი გზა გაიხსნება.

Bid proposals submitted for construction works for the E-60 Highway Section from Zemo Osiauri to Chumateleti Lot 2 are opened
01 April, 2020 16:13:38
Bid proposals of bidders participating in the international tender announced for construction works for the E-60 Highway Section from Zemo Osiauri to Chumateleti Lot 2 are opened.  9 bidders submitted bid proposals. Next stage is selection-evaluation of submitted bids.
Works for construction of the highway between Zemo Osiauri and Chumateleti cover construction of 6.4 km 4-lane road, 11 bridges and 5 tunnels. Time for works completion is 27 months. Project is financed by the World Bank.
Zemo Osiauri-Chumateleti road goes to the Rikoti Pass tunnel. The mentioned road will allow to bypass Khashuri, Surami, Chumateleti from the north and go out at the Rikoti tunnel. The mentioned section is one of the most difficult sections from the engineering standpoint and includes several tunnels and bridges. Four-lane cement-concrete road, 21 bridges, 5 tunnels, reinforced-concrete underpasses, culverts and drainage systems will be constructed under the project.