საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ქუთაისის შემოვლითი გზის IV ლოტის მშენებლობის ფარგლებში, საჭიროა საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის (რუსეთის ფედერაციის საზღვარი) საავტომობილო გზაზე მდებარე ბაშის სატრანსპორტო კვანძიდან ახალსოფელის სატრანსპორტო კვანძამდე, ბეტონის დამგები მექანიზმის გადატანა. რის გამოც, 2020 წლის 18 მარტს 00:00 სთ-დან 05:00 სთ-მდე აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
დროის აღნიშნულ პერიოდში, სატრანსპორტო ნაკადის მოძრაობა განხორციელდება შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ216 (ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძი)-ქუთაისი-სამტრედიის საავტომობილო გზის და ახალსოფლის სატრანსპორტო კვანძის გავლით.

Traffic from Bashi interchange to Akhalsopeli interchange will be restricted on March 18
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, under construction of LOT IV of Kutaisi bypass road, it is necessary to move the concrete-placing machine from Bashi interchange, located at Tbilisi-Senaki-Leselidze(border of Russian Federation) international road, to the direction of Akhalsopeli interchange. Therefore, traffic will be restricted on the mentioned section for all types of transport from 00:00 until 05:00 of March 18, 2020.
During this time, traffic will be conducted through Tbilisi-Senaki-Leselidze km216 (Nakhshirghele interchange) –Kutaisi-Samtredia secondary road and Akhalsopeli interchange.