დეპარტამენტმა ჩინურ კომპანიებს მოსთხოვა ჩინეთიდან მოქალაქეების ჩამოყვანისგან თავი შეიკავონ
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, დეპარტამენტმა მის მართვაში არსებულ პროექტებზე დასაქმებულ ჩინურ კომპნიებს ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკიდან დამატებითი სამუშაო ძალის შემოყვანაზე დროებით თავის შეკავება მოთხოვა.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის განმარტებით, შეზღუდვა გაგრძელდება იმ დრომდე, სანამ შესაბამისი სამსახურები არ დარწმუნდებიან, რომ კომპანიები სათანადოდ იცავენ დაავადების პრევენციისთვის საჭირო ყველა სტანდარტსა და რეკომენდაციას.
ასეთი შეზღუდვის დაწესება განაპირობა 22 თებერვალს ჩინეთიდან ჩამოსული ერთ-ერთი კომპანიის თანამშრომლების განთავსებასთან დაკავშირებით გაჩენილმა კითხვებმა.

Department requested from Chinese companies to refrain from bringing Chinese residents in Georgia
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Department requested from Chinese Companies, hired under the projects managed by the Department, to refrain temporally from bringing additional workforce from the People's Republic of China.
As explained by Roads Department, restriction will continue until the relevant authorities are confirmed that companies are in full compliance with all necessary standard precautions and recommendations needed for decease prevention.
Imposition of restriction is conditioned by the fact that the personnel of one of the companies arrived from China on February 22 and were accommodated on site.