მდ. წყალწითელას ხიდზე 27 ნოემბრის 22:00 სთ-დან 28 ნოემბრის 04:00 სთ-მდე მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ქუთაისის შემოვლითი გზის II ლოტის მშენებლობის ფარგლებში,  საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ223-კმ224 მონაკვეთზე მდებარე მდ. წყალწითელას ხიდიდან რკინიგზის ხიდის მიმართულებით, ბეტონის დამგები მექანიზმის გადატანის გამო, 2019 წლის 27 ნოემბრის 22:00 სთ-დან 28 ნოემბრის 04:00 სთ-მდე იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
დროის აღნიშნულ მონაკვეთში, სატრანსპორტო ნაკადის მოძრაობა განხორციელდება გეგუთის სატრანსპორტო კვანძიდან შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-გეგუთი-საყულია-ბაში-იანეთის და შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ216 (ნახშირღელეს სატრანსპორტო კვანძი)- ქუთაისი-სამტრედიის საავტომობილო გზების გავლით.

Traffic at Tskaltsitela Riv Bridge to be Restricted from 22:00 to 04:00 of November 27-28
According to Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, under construction of lot II of Kutaisi bypass road, concrete-placing machine will be moved from Tskaltsitela River Bridge, located at km223-km224 of Tbilisi-Senaki-Leselidze international road to the direction of railway bridge. Due to that, traffic will be restricted on the mentioned section for all means of transport from 22:00 of November 27, 2019 until 04:00 of November 28, 2019.
During this time traffic will be conducted from Geguti road interchange via Kutaisi-Sakulia-Bashi-Ianeti secondary road and Tbilisi-Senaki-Leselidze km216 (Nakhshirghele interchange) –Kutaisi-Samtredia secondary road.