23 ივნისს სიღნაღი-ანაგას მონაკვეთზე 10:00 სთ-დან 18:00 სთ-მდე მოძრაობა შეიზღუდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჩალაუბანი-სიღნაღი-ანაგას საავტომობილო გზის კმ16-კმ21 (ქ.სიღნაღი - სოფ.ანაგა) მონაკვეთზე „საქართველოს საავტომობილო სპორტის ფედერაციის“ ეგიდით, „თბილისის ერთიანი საავტომობილო ფედერაციის“ ორგანიზებით და საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს დახმარებით, დაგეგმილია აღმართის დაძლევაში საქართველოს ჩემპიონატის მე-2 ეტაპი, რის გამოც აღნიშნულ მონაკვეთზე 2019 წლის 23 ივნისს, 10:00 სთ-დან 18:00 სთ-მდე, იკრძალება ავტოტრანსპორტის მოძრაობა. აღნიშნული დროის შუალედში საავტომობილო გზა პერიოდულად გაიხსნება.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდება შსს-ს საპატრულო პოლიციის და შესაბამისი რეგიონალური ქვედანაყოფების უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით.

Traffic will be Restricted at Sighnaghi-Anaga Road Section from 10:00 until 18:00 on June 23.
According to  the information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, the second stage of Georgian Hill Climb Championship is planned at km16-km21 section (Cighnaghi city - Anaga village) of Chalaubani-Sighnaghi-Anaga secondary road under the umbrella of Georgian Automobile Sport Federation, by organization of Tbilisi United Automobile Federation  and with the  support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of Georgia; therefore traffic at the mentioned section will be restricted from 10:00 until  18:00 on June 23.  The road will be opened periodically.
Mentioned traffic mode will be enforced under direct supervision and coordination of the Patrol Police and relevant regional subdivisions of MIA.