გიორგი სეთურიძე Power China -ის წარმომადგენლებს შეხვდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე გიორგი სეთურიძე კომპანია „ Power China International Development“-ის წარმომადგენლებს შეხვდა. კომპანია დაინტერესებულია საქართველოში კერძო და საჯარო პარტნიორობის მოდელის (Public-Private Partnership (PPP)) ფარგლებში ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელებით.
საჯარო და კერძო სექტორს შორის პარტნიორობა წარმოადგენს სახელმწიფოსა და კერძო სექტორს შორის ხელსაყრელ, საშუალო და გრძელვადიან პარტნიორობას, რომელიც მიზნად ისახავს პოლიტიკურ და საზოგადოებრივად მნიშვნელოვანი პროექტების განხორციელებას და სრულყოფას ეროვნულ, რეგიონულ და ადგილობრივ დონეზე.
გიორგი სეთურიძემ, „Power China International Development“-ის წარმომადგენლებს დეპარტამენტის მიერ დაგეგმილი ინფარსტრუქტურული პროექტები გააცნო. კომპანია, თავის მხრივ შემდგომი თანამშრომლობის შესახებ  წინადადებებს წარმოადგენს.
„Power China International Development“-ი მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებში მსხვილმასშტაბიან ინფრასტრუქტურულ და ენერგეტიკულ პროექტებს ახორციელებს.

George Seturidze met with the representatives of PowerChina
The Chairman of the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia George Seturidze met with the representatives of PowerChina International Group Ltd. The Company is interested in implementation of infrastructure projects in Georgia, within the Public-Private Partnership (PPP) model.
Public-Private Partnership represents a profitable, medium-, and long-term partnership between public and private sectors, and its purpose is to implement politically and socially important projects at national, regional and local levels.
George Seturidze introduced the infrastructure projects planned by RD to the representatives of PowerChina International Group Ltd. The Company, for its part, will represent proposals for further cooperation.