დარიალში საავტომობილო გზა დღეს გაიხსნება
დღეს, 17:00  საათზე, დარიალში  საავტომობილო გზა გაიხსნება. დარიალის ხეობაში მიმდინარე გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე  გიორგი სეთურიძე ადგილზე უწევს კოორდინაციას.
გზის გახსნის შემდეგ მოძრაობა ყველა ტიპის ავტოტრანსპორტისთვის სპეციალური რეჟიმით იქნება შესაძლებელი  და ავტომობილთა გადაადგილებას  საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საპატრულო პოლიცია გააკონტროლებს.
მოძრაობა მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის გზაზე, დარიალის ხეობაში, 23 ივნისს 18:00 საათზე შეწყდა, როდესაც ძლიერი წვიმების შედეგად, დევდორაკის ხეობიდან მოვარდნილმა ღვარცოფმა გადაკეტა მდინარე თერგის კალაპოტი, რის შედეგადაც მდინარე თერგმა შეიცვალა მიმართულება.  მოვარდნილმა წყალმა წაიღო მცხეთასტეფანწმინდალარსის საავტომობილო გზის დაახლოებით 800 მეტრიანი მონაკვეთი.
საავტომობილო გზის გახსნა საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტისა და „სახელმწიფო სამშენებლო კომპანიის“ 24-საათიანი მუშაობის შედეგად გახდა შესაძლებელი.

The road will be opened in Dariali today
The road will be opened in Dariali today at 17:00 pm. Chairman of the Roads Department, George Seturidze coordinate the ongoing works in the Dariali Gorge on site.
Traffic will be  allowed with special schedule for all types of vehicles. The special service of the Interior Ministry controls the movement of vehicles.
As a result of heavy rain on June 23, the torrent flowing from the Devdoraki Gorge blocked the river-bed of Terek, consequently Terek River changed its direction and about 800m road section of Mtskheta-Stephantsminda-Larsi highway was swept away by the floodwaters. Due to the natural disaster activation process there was banned the road traffic for any kind of transport in the dangerous zone, on the road section 134km-135km of Mtskheta-Stephantsminda- Larsi highway.