აჯამეთის სახელმწიფო ნაკრძალთან განახლებული გზა მიგვიყვანს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯომარის მოადგილემ ირაკლი ხერგიანმა ქუთაისი (საღორია)-ბაღდათი-აბასთუმანი-ბენარას  საავტომობილო გზის 6,2 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი ბაღდათის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს და აჯამეთის სახელმწიფო ნაკრძალისა და სოფელ საიმედოს ტერიტორიაზე გადის.
გზის აღნიშნული მონკვეთი 30 წელზე მეტია არ შეკეთებულა, რის გამოც ასფალტ–ბეტონის საფარი მხოლოდ ფრაგმენტულად იყო შემორჩენილი.
პროექტის ფარგლებში დაიგება ორფენიანი ასფალტ–ბეტონის საფარი, მოეწყობა ხელოვნური ნაგებობები, ადგილობრივ გზებთან მიერთებები, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელები, საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გაჩერებები და გასაჩერებელი მოედნები. ასევე, გათვალისწინებულია საგზაო ნიშნებისა და ლითონის მრუდხაზოვანი ძელების დამონტაჟება და გზის სავალი ნაწილის მონიშვნა.
ამ დროისათვის, სარეაბილიტაციო მონაკვეთზე გზის საფუძვლის მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს.
რეაბილიტაციის შედეგად ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფლები და ტურისტები განახლებული და კომფორტული გზით ისარგებლებენ.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან ფინანსდება და მისი ღირებულება 3 მილიონ 589 ათასი ლარია.  სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარე წლის ზაფხულში დასრულდება.

Reniwed road will lead to Ajameti state reserve
Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Irakli Khergiani inspected rehabilitation works  6,2 km section of Kutaisi(Sagoria)-Bagdati-Abastumani-Benara.
Rehabilitation section is situated in Bagdati Municipality and will pass through village Saimedo and Ajameti state reserve territory.
Mentioned section has not been upgraded for 30 years and only fragments of asphalt-concrete pavement had remained.
Project considers: construction of two layer asphalt-concrete pavement, arrangement of structures,  entrances to private yards, public transport stops and enclosed bus stops. safety barriers, road signs and horizontal marking.
Currently, road base construction is ongoing.
As a result of rehabilitation , tourists and populationof Bagdati municipality will use comfortable and renewed road.
Project is financed from the state budget and its cost is GEL 3 589 000. Rehabilitation will be completed in summer 2016.