აგარა-ყორნისი-ცხინვალის საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია დასასრულს უახლოვდება
აგარა-ყორნისი-ცხინვალის საავტომობილო გზის 12 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაცია  დასასრულს უახლოვდება.  სამუშაოები საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ირაკლი ლითანიშვილმა  დაათვალიერა.
პროექტის ფარგლებში გათვალისწინებულია გზის სავალ ნაწილზე ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგება, გზის საყრდენი კედლებისა და გვერდულების, წყალგამტარი მილების, საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გაჩერებებისა და საგზაო ნიშნების მოწყობა. ამ დროისთვის,უკვე დასრულებულია ასფალტის საფარის დაგება და  მიმდინარეობს  კიუვეტებისა და ქვედა საყრდენი კედლების მოწყობის სამუშაოები.
აღნიშნული გზა ერთმანეთთან 5 სოფელს აკავშირებს და ეგრეთწოდებულ სამხრეთ ოსეთის პირობით ადმინისტრაციულ საზღვრამდე მიდის. აგარა-ყორნისი-ცხინვალის საავტომობილო გზას 40 წელია რეაბილიტაცია არ ჩატარებია და აქ ოდესღაც არსებული ასფალტის საფარისაგან თითქმის არაფერი იყო დარჩენილი. მოსახლეობა ამორტიზებული გზის ნაცვლად, მინდვრების გავლით გადაადგილდებოდა.
პროექტის ღირებულება 5 მილიონ 194 ათასი ლარია  და მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით  ხორციელდება. სამუშაოებე 90 ადამიანია დასაქმებული.

Rehabilitation of Agara-Kornisi-Tskhinvali road will be completed soon
Rehabilitation of 12 km Agara-Kornisi-Tskhinvali road is nearly completion. Works progress was observed by Mr. Irakli Litanishvili, Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia.
Design considers construction of asphalt-concrete pavement on the carriageway, arrangement of supporting walls and shoulders, culverts, public bus stops and road signs. At this stage, asphalt-concrete pavement is already paved and arrangement of ditches and bottom supporting walls is ongoing.
Respective road connects 5 villages and runs to so-called South Ossetia’s conditional administrative border. Agara-Kornisi-Tskhinvali road has not been upgraded for 40 years; practically nothing was left from the existing asphalt pavement.  People used fields instead of amortized road.
Project cost is GEL 5mln 194 thousands and it is financed by the World Bank.  About 90 persons are employed by the project.