საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ამ დროისათვის ჩატარებული ინტენსიური გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად ახალციხე-ნინოწმინდის(სომხეთის საზღვარი) საავტომობილო გზის კმ90-კმ112 (ნინოწმინდა-სომხეთის საზღვარი) მონაკვეთზე და კოდა–ფარცხისი–მანგლისი–წალკა–ნინოწმინდის საავტომობილო გზის კმ110–კმ146 (როდიონოვკა-ნინოწმინდა) მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
საქართველოს გარემოს და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)-კობის მონაკვეთზე ინტენსიური თოვის, ქარბუქისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო, იკრძალება ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
თოვისა და ლიპყინულის გამო მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის არაგვისპირი-გუდაურის(ფოსტა) და კობი-ლარსის მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტისა და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა არაგვისპირი-გუდაური(ფოსტა) და კობი-ლარსის მონაკვეთზე თავისუფალია.
მგზავრთა უსაფრთხოების მიზნით, მოძრაობის სპეციალური რეჟიმები მოქმედებს საავტომობილო გზების კიდევ 2 მონაკვეთზე:

19 January, 2016 00:00:00
Based on information of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, as a result of intensive cleaning works traffic is free for all mode of transport at km90-km112 (Ninotsminda-Border of Armenia) section of Akhaltsikhe-Ninotsminda road (border of Armenia) and at km110-km146 (Rodionovka-Ninotsminda) section of Koda-Partskhisi-Manglisi-Tsalka-Ninotsminda road.
Based on information provided by National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection, due to heavy snow, snow-storm and limited visibility movement on Gudauri (Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is forbidden for all mode of transport.
Due to snow and glaze ice, movement at Aragvispiri-Gudauri(Posta) section and Kobi-Larsi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is forbidden for trailers, semi-trailers and for buses with more than 30 seats, but for other mode of transport movement at Aragvispiri-Gudauri(Posta) and Kobi-Larsi sections is free.