ცენტრალურ მაგისტრალზე წყალდიდობამ საგზაო მონაკვეთი დააზიანა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის 206-ე კილომეტრზე, ინტენსიური წვიმების შედეგად, მდინარე ჩხარას ადიდების გამო დაზიანდა საგზაო მონაკვეთი და ავტოტრანსპორტის უსაფრთხო გადაადგილების მიზნით მოძრაობა დაიკეტა. მოძრაობა გადართულია ზესტაფონი-ბაღდათი-ქუთაისის საავტომობილო გზაზე, ხოლო მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.
აღნიშნული საგზაო მონაკვეთი ჩქაროსნული გზის მშენებლობასთან დაკავშირებით, დროებითი შემოვლითი გზის ფუნქციას ასრულებს და სტიქიის შედეგად ის განმეორებით დაზიანდა.
ამ დროისათვის, სტიქიის ზონაში ინტენსიურად წვიმს. ადგილზე იმყოფებიან საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლები. წყლის დონის დაწევასთან ერთად, დაუყოვნებლივ დაიწყება  წყალდიდობის შედეგების ლიკვიდაციისა და დაზიანებული მონაკვეთის აღდგენითი სამუშაოები.

Flood damaged the road section on the main highway
According to the information provided by Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, intensive rains raised water level of Chkhara River that resulted in damaging of road at km206 of Tbilisi-Senaki-Leselidze International road. The road is closed for safety reasons. Traffic is diverted to Zestaponi-Baghdati- Kutaisi road. Movement for trailers and semi-trailers is forbidden.
Mentioned section is used as a temporary bypass road due to construction of the highway and disaster has damaged it again.
At present, it is raining heavily in the disaster area. Representatives of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia are on-site. Once the water level is reduced, the works for restoration of damaged road section and elimination of disaster outcomes will start immediately.