ხვალ, ქვედა საქარა-საზანოს საავტომობილო გზის რეაბილიტირებული მონაკვეთი გაიხსნება
ხვალ, 23 სექტემბერს, 13:00 საათზე, იმერეთის რეგიონში, ადგილობრივი მნიშვნელობის ქვედა საქარა-საზანოს (კმ1–კმ14) საავტომობილო გზაზე, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით შავლიაშვილი, საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე, იმერეთის გუბერნატორის პირველი მოადგილე ალეკო იოსებაშვილი და მსოფლიო ბანკის რეგიონული დირექტორი სამხრეთ კავკასიის რეგიონში – ჰენრი კერალი, ქვედა საქარა-საზანოს საავტომობილო გზის 13,4 კილომეტრიან რეაბილიტირებულ მონაკვეთს ოფიციალურად გახსნიან.
ასევე, ოფიციალური გახსნის შემდეგ, გაიმართება ადგილობრივ მოსახლეობასთან შეხვედრა.
ადგილობრივი მნიშვნელობის ქვედა საქარა-საზანოს საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია 2013 წლის სექტემბერში დაიწყო, მისმა ღირებულებამ 6.532 ათასი ლარი შეადგინა. აღნიშნული მონაკვეთის რეაბილიტაცია მსოფლიო ბანკის დაფინანასებით განხორციელდა.

22 September, 2014 00:00:00
Minister of Regional Development and Infrastructure, Mr. Davit Shavliashvili, Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze, the First Deputy Governor Aleko Iosebashvili and World Bank Regional Director for the South Caucasus Henry Kerali will officially open rehabilitated 13,4 km section of local Kveda Sakara-Sazano road (km1-km14) in Imereti region tomorrow, on September 23 at 13:00. Also meeting with local population will be held after official opening of the road.
Rehabilitation of local Kveda Sakara-Sazano road started in September 2013. Cost of the project amounted to GEL 6 532 000. Rehabilitation of mentioned section is implemented by financing of the World Bank.