თარიღი: 13 თებერვალი, 2018
კონტრაქტის ნომერი და სახელწოდება: SRIP/CW/ICB-02: ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმეთელეთის შიდასახელმწიფოებრივი გზის მოლითი-ჩუმათელეთის გზის მონაკვეთის რეაბილიტაცია კმ24+620-კმ 50+244
სატენდერო წინადადებების წარდგენის ბოლო ვადა: 28 მარტი 2018, 16:00 სთ (ადგილობრივი დროით)
1. საქართველოს მთავრობამ აზიის განვითარების ბანკისაგან მიიღო დაფინანსება შიდასახელმწიფოებრივი გზების გაუმჯობესების პროექტისათვის. აღნიშნული დაფინანსების ნაწილი გამოყენებული იქნება ზემოთქმული კონტრაქტის ფარგლებში გადახდების განსახორციელებლად. ტენდერში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ პრეტენდენტებს აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვეყნებიდან.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი (,,დამკვეთი“) გიწვევთ, წარმოადგინოთ დალუქული სატენდერო წინადადება ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმეთელეთის შიდასახელმწიფოებრივი გზის მოლითი-ჩუმათელეთის გზის მონაკვეთის კმ24+620-კმ 50+244 რეაბილიტაციისათვის. მშენებლობის პერიოდი შეადგენს ოცდაათ (30) თვეს.
2. საერთაშორისო ტენდერი ჩატარდება აზიის განვითარების ბანკის ერთ-ეტაპიანი ერთ-კონვერტიანი სატენდერო პროცედურის თანახმად და მასში მონაწილების მიღება შეუძლია ყველა პრეტენდენტს, აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვეყნებიდან.
3. უფლებამოსილი მონაწილეები, უნდა აკმაყოფილებდნენ შემდეგ საკვალიფიკაციო მოთხოვნებს/კრიტერიუმებს (ერთობლივი საწარმოს შემთხვევაში, ქვემოთ მოცემული კრიტერიუმები დაზუსტებულია სატენდერო დოკუმენტაციაში):
მიმდინარე სასამართლო დავა: ყველა მიმდინარე სასამართლო დავა ჩაითვლება გადაწყვეტილად პრეტენდენტის წინააღმდეგ. ზემოხსენებული დავების ჯამური ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს მონაწილის წმინდა კაპიტალის ორმოცდაათ (50) პროცენტს, რაც თავის მხრივ, წარმოადგენს განსხვავებას მთლიან აქტივებსა და მთლიან ვალდებულებებს შორის.
• მონაწილის მინიმალური ყოველწლიური საშუალო სამშენებლო ბრუნვა ბოლო სამი (3) წლის განმავლობაში უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 23, 000,000 (ოცდასამ მილიონ აშშ დოლარს), რაც დაანგარიშდება მთლიანი სერტიფიცირებული გადახდებიდან მიმდინარე და დასრულებული კონტრაქტების ფარგლებში.
• მონაწილემ უნდა აჩვენოს, რომ მას გააჩნია ხელმისაწვდომი ფინანსური რესურსები - არანაკლებ 2,900,000 (ორი მილიონ ცხრაასი ათასი) აშშ დოლარისა
მშენებლობის გამოცდილება: ბოლო ხუთი (5) წლის განმავლობაში, მონაწილეობა მინიმუმ ორ (2) კონტრაქტში, რომელიც მოცემულ შემოთავაზებულ სამუშაოთა მსგავსია და წარმატებით ან არსებითად განხორციელდა. აღნიშნულ მსგავს კონტრაქტებში  მონაწილის წილი უნდა აღემატებოდეს 23, 000, 000 (ოცდასამ მილიონ) ამერიკულ დოლარს.  მონაწილის მიერ განხორციელებული მსგავსი სამუშაო შეფასდება სამუშაოთა ზომის, სამუშაოთა ბუნების, სირთულის, მეთოდების, ტექნოლოგიის და სხვა მახასიათებლების მიხედვით, რომლებიც მოცემულია დამკვეთის მოთხოვნებში.
• ერთი წლის განმავლობაში არანაკლებ 10კმ სიგრძის, ასფალტ-ბეტონის საფარის მქონე ორზოლიანი  გზის მშენებლობა-რეაბილიტაცია
• ხიდების მშენებლობის გამოცდილება, აღნიშნული ხიდების მთლიანი ფართობი უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 2 000 მ2  -ს წელიწადში;
4. დამატებითი ინფორმაციისა და სატენდერო დოკუმენტაციის მისაღებად, გთხოვთ მოგვმართოთ::
ბატონი ნუგზარ გასვიანი
5. სატენდერო დოკუმენტაციის შესაძენად ინგლისურ ენაზე, მონაწილეებმა უნდა განახორციელონ შემდეგი:
• წარმოადგინონ წერილობითი მოთხოვნა სატენდერო დოკუმენტაცის მისაღებად ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმეთელეთის შიდასახელმწიფოებრივი გზის მოლითი-ჩუმათელეთის გზის მონაკვეთის რეაბილიტაციისათვის კმ24+620-კმ 50+244
• გადაიხადონ მოსაკრებელი 200 ლარის ოდენობით ან მისი ექვივალენტი აშშ დოლარში, რომელიც არ ექვემდებარება დაბრუნებას, შემდეგ ანგარიშზე:
Payment Designation: Tender fee for the Roads Department for the Construction of Batumi Bypass Road, Section km -1+000 – 13+325.
6. გთხოვთ თქვენი სატენდერო წინადადება წარმოადგინოთ:
• არაუგვიანეს 2018 წლის 28 მარტისა 16:00 სთ (ადგილობრივი დროით)
სატენდერო წინადადებები საჯაროდ გაიხსნება 2018 წლის 28 მარტს, 16:30 სთ- ზე ადგილობრივი დროით, მონაწილეთა წარმომადგენლების თანდასწრებით საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტში შემდეგ მისამართზე

3524: Secondary Road Improvement Project
SRIP/CW/ICB-02:  Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Moliti-Chumateleti Road Section from Km 24+620 to km 50+244
Date: March 28th, 2018
1. Georgia has received financing from the Asian Development Bank toward the cost of Secondary Road Improvement Project. Part of this financing will be used for payments under the Contract named above. Bidding is open to bidders from eligible source countries of the ADB.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (“the Employer”) invites sealed bids from eligible Bidders for the Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Moliti-Chumateleti Road Section from km 24+620 to km 50+244 Construction period is thirty (30) months.
2. International competitive bidding will be conducted in accordance with ADB’s Single-Stage One Envelope bidding procedure and is open to all Bidders from eligible countries as described in the Bidding Document.
3. Only eligible Bidders with the following key qualifications should participate in this bidding (should a Bidder be a Joint Venture, the way how the below mentioned criteria will be applied is further detailed in the Bidding Documents):
• Its minimum average annual construction turnover within the last Three (3) years must not be less than USD 23,000,000 (Twenty-Three Million United States Dollars) calculated as total certified payments received for contracts in progress or completed; and
• Bidder must demonstrate that its financial resources less its financial obligations for its current contract commitments are not less than USD 2,900,000 (Two Million Nine Hundred Thousand United States Dollars).
Participation in at least two contracts that have been successfully or substantially completed within the last five (5) years and that are similar to the proposed works, where the value of the Bidder’s participation exceeds USD 23,000,000 (Twenty-Three Million United States Dollars).  The similarity of the Bidder’s participation shall be based on the physical size, nature of works, complexity, methods, technology or other characteristics as described in the Employer’s Requirements.
• Construction/Rehabilitation of at least 10 km of 2 lane or equivalent road with Asphalt-concrete surface in any one year; and
• Construction of road bridges with a total combined bridge deck area of at least 2,000 m2 in one year.
4. To obtain further information and inspect the bidding documents, Bidders should contact:
5. To purchase the bidding documents in English, eligible bidders should
• write to address above requesting the Bidding Documents for Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Moliti-Chumateleti Road Section from Km 24+620 to km 50+244
• pay a nonrefundable fee of 200 Georgian Lari or equivalent in USD to:
For GEL transfer
Payment Designation: Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Moliti-Chumateleti Road Section from Km 24+620 to km 50+244
6.Deliver your bid
• to the address:
• on or before the deadline: Date: March 28th, 2018, 16:00 hours (local time);
Bids will be opened on March 28th, 2018, 16:30 hours (local time) in the presence of Bidders’ representatives who choose to attend at the address below: