სესხი #. და სახელწოდება: |
SRIP/CW/NCB-01: ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმათელეთის შიდასახელმწიფოებრივი გზის რეაბილიტაცია, ძირულა-მოლითის გზის მონაკვეთი 0+000 კმ-დან 24+620 კმ-მდე. |
სატენდერო წინადადებების წარდგენის ბოლო ვადა: |
27 სექტემბერი, 2017, 16:00 სთ (ადგილობრივი დროით) |
1. საქართველომ აზიის განვითარების ბანკს მიმართა დაფინანსების მისაღებად შიდასახელმწიფოებრივი გზების გაუმჯობესების პროექტისთვის. აღნიშნული დაფინანსების ნაწილი გამოყენებული იქნება ზემოთქმული კონტრაქტის განსახორციელებლად. ტენდერში მონაწილეობის მიღება შეუძლიათ პრეტენდენტებს აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვეყნებიდან.
2. საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი (,,დამკვეთი“) გიწვევთ, წარმოადგინოთ დალუქული სატენდერო წინადადება ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმათელეთის შიდასახელმწიფოებრივი გზის რეაბილიტაციაზე, ძირულა-მოლითი გზის მონაკვეთი 0+000 კმ-დან 24+620კმ. მშენებლობის პერიოდი შეადგენს 24 თვეს.
3. საერთაშორისო ტენდერი ჩატარდება აზიის განვითარების ბანკის ერთ-ეტაპიანი ერთ კონვერტიანი სატენდერო პროცედურის თანახმად და მასში მონაწილების მიღება შეუძლია ყველა პრეტენდენტს, აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვეყნებიდან.
4. ტენდერში მონაწილეობას მიიღებენ მხოლოდ პრეტენდენტები აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვყნებიდან, რომლებიც უნდა აკმაყოფილებდნენ შემდეგ საკვალიფიკაციო მოთხოვნებს:
მიმდინარე დავები - ყველა მიმდინარე სასამართლო პროცესი / არბიტრაჟი ჩაითვლება ტენდერის მონაწილის წინააღმდეგ გადაწყვეტილად, რის შედეგადაც მიღებული თანხა არ უნდა აღემატებოდეს პრეტენდენტის წმინდა კაპიტალის 50%-ს.
ფინანსური მდგომარეობა: მონაწილის წმინდა კაპიტალი (რომელიც დაითვლება როგორც სხვაობა ჯამურ აქტივებსა და ვალდებულებებს შორის) უკანასკნელი წლისთვის უნდა იყოს დადებითი.
მისი ყოველწლიური საშუალო სამშენებლო ბრუნვა ბოლო სამი (3) წლის განმავლობაში უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 35 მილიონ დოლარს.
მონაწილემ უნდა დაადასტუროს რომ მას აქვს ხელმისაწვდომი ფინანსური რესურსები - არანაკლებ 5 მილიონი დოლარისა.
სამშენებლო გამოცდილება:
ბოლო ხუთი (5) წლის განმავლობაში, მონაწილეობა როგორც კონტრაქტორი, ქვე-კონტრაქტორი ან მმართველი კონტრაქტორი მინიმუმ ორ (2) კონტრაქტში, რომელიც მოცემულ შემოთავაზებულ სამუშაოთა მსგავსია. აღნიშნული მსგავსი კონტრაქტში, პრეტენდენტის მონაწილეობა (პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაოების ღირებულება) უნდა აღემატებოდეს 21 მილიონ დოლარს და კონტრაქტი
უნდა იყოს წარმატებით ან არსებითად დასრულებული.
ერთი წლის განმავლობაში, ასფალტ-ბეტონის საფარიანი, მინიმუმ 10კმ სიგრძის ორ-ზოლიანი გზის მშენებლობა/რეაბილიტაციის გამოცდილება.
ერთი წლის განმავლობაში, საავტომობილო ხიდების მშენებლობა/რეაბილიტაციის გამოცდილება არანაკლებ 2,000მ2 ხიდის საფარის ფართობით.
5. დამატებითი ინფორმაციისა და სატენდერო დოკუმენტაციის მისაღებად, გთხოვთ მოგვმართოთ::
ბატონი ზაზა სიმონია
ტელ: (+995 32) 37 05 08 შიდა:311
6 სატენდერო დოკუმენტაციის ინგლისურენოვანი ელექტრონული ვერსიის შესაძენად, მონაწილეებმა უნდა:
ა) წარმოადგინონ წერილობითი მოთხოვნა ძირულა-ხარაგაული-მოლითი-ფონა-ჩუმათელეთის შიდასახემწიფოებრივი გზის რეაბილიტაცია, ძირულა-მოლითი გზის მონაკვეთი 0+000 კმ-დან 24+620 კმ-მდე სატენდერო დოკუმენტაციის მისაღებად;
ბ) გადაიხადონ მოსაკრებელი 200 ლარის ოდენობით ან მისი ექვივალენტი აშშ დოლარში, რომელიც არ ექვემდებარება დაბრუნებას, შემდეგ ანგარიშზე::
Payment Designation: Tender fee for the Roads Department for the Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Dzirula – Moliti Road Section from km 0+000 to km 24+620
გ) სატენდერო დოკუმენტაციის თანხის გადახდის შემდეგ, მონაწილეებს შეუძლიათ ეწვიონ საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ოფისს და მიიღონ სატენდერო დოკუმენტაციის ელექტრონული ასლი, ან მონაწილეების მოთხოვნის თანახმად მიიღონ სატენდერო დოკუმენტაცია WeTransfer [https://wetransfer.com/] - ის მეშვეობით.
7. გთხოვთ თქვენი სატენდერო წინადადება წარმოადგინოთ:
• ზემოთ მოცემულ მისამართზე.
• არაუგვიანეს 2017 წლის 27 სექტემბრისა, 16:00 სთ (ადგილობრივი დროით)
სატენდერო წინადადებები საჯაროდ გაიხსნება სატენდერო წინადადებების წარდგენის ბოლო ვადის გასვლის შემდეგ, დაუყოვნებლივ, მონაწილეთა იმ წარმომადგენლების თანდასწრებით, რომლებიც გადაწყვეტენ დასწრებას.
აღნიშნული ტექსტი წარმოადგენს ინგლისურენოვანი სატენდერო მოწვევის არაოფიციალურ თარგმანს. შესაბამისად, უზუსტობის შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება სატენდერო მოწვევის ინგლისურენოვან ვერსიას.

3524: Secondary Road Improvement Project
SRIP/CW/ICB-01:  Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Dzirula – Moliti Road Section from km 0+000 to km 24+620
27 September 2017, 16:00 hours (local time)
1. Georgia has applied for financing from the Asian Development Bank toward the cost of Secondary Road Improvement Project. Part of this financing will be used for payments under the Contract named above. Bidding is open to bidders from eligible source countries of the ADB.
2. The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (“the Employer”) invites sealed bids from eligible Bidders for the Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Dzirula – Moliti Road Section from km 0+000 to km 24+620 (the Works). Construction period is twenty-four (24) months.
3. International competitive bidding will be conducted in accordance with ADB’s Single-Stage: One-Envelope bidding procedure and is open to all Bidders from eligible countries as described in the Bidding Document.
4. Only eligible Bidders with the following key qualifications should participate in this bidding:
Pending Litigation:
All pending litigation and arbitration, if any, shall be treated as resolved against the Bidder and so shall in total not represent more than fifty (50) percent of the Bidder’s net worth calculated as the difference between total assets and total liabilities.
•  The Bidder’s net worth for the last year calculated as the difference between total assets and total liabilities should be positive.
•  Minimum average annual construction turnover within the last Three (3) years must not be less than USD 35 million (Thirty-Five million United States Dollar) calculated as total certified payments received for contracts in progress or completed.
•  Bidder should demonstrate that it has access to financial resources of not less than USD  5 million.
Participation in at least two contracts that have been successfully or substantially completed within the last five (5) years and that are similar to the proposed works, where the value of the Bidder’s participation exceeds USD 21 million (Twenty-one million United States Dollar).
• Construction/Rehabilitation of at least 10 km of 2 lane or equivalent road with Asphalt-concrete surface in any one year
• Construction/Rehabilitation of road bridges with a total combined bridge deck area of at least 2000 m2 in one year
5. To obtain further information and inspect the bidding documents, Bidders should contact:
Mr. Zaza Simonia
6. To purchase the electronic version of bidding documents in English, eligible bidders should:
a)  write to address above requesting the Bidding Documents for Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Dzirula – Moliti Road Section from km 0+000 to km 24+620
b)  pay a nonrefundable fee of 200 Georgian Lari or equivalent in USD to:
Payment Designation: Rehabilitation of Dzirula – Kharagauli – Moliti – Pona – Chumateleti Secondary Road, Dzirula – Moliti Road Section from km 0+000 to km 24+620
c)  Upon payment of nonrefundable Bidding Document fee, Bidders may visit the office of Roads Department to obtain an electronic copy in a flash memory, or upon Bidder’s request, the Bidding Document will be sent to the interested Bidders through WeTransfer [https://wetransfer.com/].
7. Deliver your bid:
•  to the address above
•  on or before the deadline: 27 September 2017, 16:00 hours (local time)
Bids will be opened immediately after the bid submission deadline in the presence of Bidders’ representatives who choose to attend.