სესხის/კრედიტის # IBRD 85470
დავალების დასახელება: საქართველოს 2017 – 2026 წლებისთვის ლოჯისტიკის ეროვნული სტრატეგიისა და 2017 – 2020 წლებისთვის სამოქმედო გეგმის შემუშავება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ კონსულტანტებს ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: “საქართველოს 2017 – 2026 წლებისთვის ლოჯისტიკის ეროვნული სტრატეგიისა და 2017 – 2020 წლებისთვის სამოქმედო გეგმის შემუშავება”.
კონსულტანტების სავარაუდო ჩართულობა არის 7 კაც/თვე. დავალება უნდა დასრულდეს 4 თვეში.
დავალების მიზანი
დავალების ძირითადი მიზნებია: (ა) შეიქმნას ლოჯისტიკის ერთიანი ეროვნული სტრატეგია და შესაბამისი სამოქმედო გეგმა მკაფიოდ განსაზღვრული შესრულების ინდიკატორებით; (ბ) მომზადდეს ტექნიკური დავალებები ძირითადი პრიორიტეტული აქტივობებისთვის რომელიც განისაზღვრება სტრატეგიის და/ან საბჭოს რეკომენდაციის საფუძველზე.
კონსულტანტმა უნდა ითანამშრომლოს საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროსთან, საქართველოს ფინანსთა სამინისტროსთან, საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსთან, საქართველოს რკინიგზასთან, საქართველოს ლოჯისტიკის ასოციაციასთან, სატვირთო ავტომობილების გაერთიანებებთან, სატვირთო გადამზიდავებთან, საბაჟო ბროკერებთან, პორტის ოპერატორებთან და სხვა დაინტერესებულ უწყებებთან, კომპანიებთან და ადგილობრივ ექსპერტებთან საჯარო თუ კერძო სექტორიდან.
მომსახურების სფერო:
მომსახურების სფერო მოიცავს ორ ძირითად აქტივობას:
I - ლოჯისტიკის ეროვნული სტრატეგიისა და სამოქმედო გეგმის შექმნა.
II - ტქენიკური დავალებების მომზადება სამოქმედო გეგმის საფუძველზე გამოკვეთილი ძირითადი პრიორიტეტული აქტივობების განსახორციელებლად.
შერჩევის ძირითადი კრიტერიუმებია:
- კომპანიის ძირითადი გამოცდილება;
- მსგავსი გამოცდილება ლოჯისტიკის ეროვნული სტრატეგიის და სამოქმედო გეგმის მომზადებაში (დავალებები წარმატებით დასრულებული ბოლო 6 წლის განმავლობაში, 2011- 2016 წწ.)
დავალების შესაბამისი პროექტების განხორციელების გამოცდილება წარმოდგენილ უნდა იქნას #1 ფორმის სახით, რომელიც განთავსებულია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ვებ- გვერდზე www.georoad.ge შემდეგ ბმულზე:
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება მსოფლიო ბანკის “კონსულტანტების სახელმძღვანელო პრინციპების” (2011 წლის იანვრის გამოცემა, განახლებული 2014 წლის ივლისში) შესაბამისად.
ინტერესის გამოხატვა დაბეჭდილი სახით ან ელექტრონული ვერსია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2017 წლის 16 თებერვლის, 17:00 საათისა.

Assignment Title: DEVELOPMENT OF THE GEORGIAN NATIONAL LOGISTICS STRATEGY FOR 2017-2026 AND ACTION PLAN FOR 2017-2020
Contract/RFP No: EWHCIP/CS/CQS-01
Reference No: EWHCIP PP
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consultancy companies to express their interest in providing the following services: “Development of the Georgian National Logistics Strategy for 2017-2026 and Action Plan for 2017-2020”.
The Consultants estimated inputs is 7 man/month.​ This assignment should be completed over a 4 months period.
Objective of the Assignment
The main objectives of this assignment are: (i) to develop an integrated national logistics strategy and relevant action plan with clear results performance indicators; (ii) to prepare the ToRs of the priority key activities recommended by the strategy and/or by the Council.
The Consultant is required to closely collaborate with Ministry of Economy and Sustainable Development (MoESD), Ministry of Finance (MoF), Ministry of Regional Development and Infrastructure (MRDI), Georgia Railways, Georgian Logistics Association, trucking associations, freight forwarders, customs brokers, port operators and other stakeholder agencies, companies and local experts from the public and private sectors.
Scope of Services
The scope of services include the following two main activities:
Activity A - Develop a National Logistics Strategy and Action Plan
Activity B - Prepare ToRs for the implementation of key priority activities identified under the agreed on action plan.
The Selection criteria are:
• General experience of the Company;
• Similar experience in developing national logistics strategies and action plans (assignments successfully completed over the past 6 years i.e. 2011-2016)
Note: The Road Department reserves it's right to verify submitted references and use obtained information for evaluation purposes.
Interested Consultants shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the aforesaid services. Expressions of interest should cover, but not limited to: Experience relevant to the project activities, key staff resources and qualification, corporate profile. They shall include brief CVs of the personnel, who are proposed for the assignment to confirm they have relevant qualification and experience.
. Experience in the projects relevant to the assignment should be submitted in the Form N1 uploaded at Roads Department website on www.georoad.ge on the following link:
A consultant will be selected in accordance with the procedures set out in World Bank's Guidelines: Selection and Employment of Consultants [under IBRD Loans and IDA Credits & Grants] by World Bank Borrowers , January 2011 – Revised July 2014 ("Consultant Guidelines").
Expressions of Interest accompanied relevant information mentioned above must be submitted either as a hard copy or electronically to the address below not later than February 16, 2017, 17:00 hours.