საერთშორისო ტენდერი (სამშენებლო სამუშაოები)
საქართველომ (შემდგომში მსესხებელი) ევროპის საინვესტიციო ბანკისაგან მიიღო სესხი (შემდგომში ,,ბანკი“) საქართველო სატრანსპორტო კომუნიკაციის II განსახორციელებლად. მოწვევა საერთაშორისო ტენდერში მონაწილეობის მისაღებად უკავშირდება ხელშეკრულებას ალგეთი-არაფლოს (ლოტი III) და არაფლო-სადახლოს (ლოტი IV) მშენებლობისათვის.
ხელშეკრულება მოიცავს ახალ მშენებლობას ალგეთიდან არაფლომდე (ლოტი III), რომელიც არის დაახლოებით 13.0 კილომეტრი და არაფლოდან სადახლომდე სომხეთის საზღვარზე (ლოტი IV), რომლის სიგრძე დაახლოებით 16.3 კილომეტრია. გზის მონაკვეთი იწყება ალგეთან, რომლის განშტოება მოიცავს სადახლომდე მონაკვეთს (სომხეთის საზღვარზე), ლოტი III  და ლოტი IV. გზა იქნება ოთხზოლიანი მაგისტრალი, რომლის პროექტირება განხორციელდა TEM სტანდარტების მიხედვით. გზის კონფიგურაცია აგებულია ხისტი საფარით, რომლის საშუალო სიგანეა 22-25 მეტრი და მოიცავს მყარ გვერდულს. სანიაღვრე სისტემა გათვალისწინებულია გზის მონაკვეთის შუა ნაწილში. მაგისტრალის სიგანეა 4 x 3.75 მეტრი და გვერდულის სიგანეა 2.5 მეტრი. განათების სისტემა დაპროექტებულია მედიანური სისტემით. პროექტი ითვალისწინებს სატრანსპორტო საშუალების მოძრაობას 120 კმ/სთ. პროექტის მთელ მონაკვეთზე დაგეგმილია 4მ ნიუ ჯერსის ბარიერებით მოწყობა. ასფალტბეტონის საფარი გამოიყენება ხიდებზე, ესტაკადებზე და მისასვლელ გზებზე. III და IV ლოტი მოიცავს 2 ხიდის და მისასვლელებს.

INTERNATIONAL INVITATION FOR TENDERS (WORKS)
Georgia (hereafter referred to as “the Borrower”) has received a loan from the European Investment Bank - EIB (hereafter referred to as “the Bank”) - towards the cost of the Georgia Transport Connectivity II Project. This International Invitation for Tenders relates to the contract for Construction of Algeti-Araflo (Lot III) and Araflo-Sadakhlo (Lot IV).
This contract will include the new construction of the section from Algeti to Araflo (Lot III) being approximately 13.0 km long and Araflo to Sadakhlo at the Armenian border (Lot IV) being approximately 16.3 km long. The section starts at the Algeti interchange from which branches the section to Sadakhlo at the Armenian border, Lots III and IV. The road will be four-lane grade separated motorway designed according to TEM standards. The road configuration is constructed with the rigid pavement width of 22~ 25m average with hard shoulder. The road drainage system is provided in the middle of the road section. The motorway is 4x3.75m width with hard shoulder of 2.5m wide. The lighting system is designed on the median. The design speed is 120 km/ph. 4m wide median with New Jersey Barriers is planned for the entire stretch of the project. Asphalt concrete pavement is used on bridges, overpasses, and access road connections. Lots III and IV have two bridges each and also two grade separated intersections each.