სესხის No.: IBRD 8599 –GE
კონტრაქტის დასახელება: ლოტი 1 - ჩოხატაური-ზომლეთის საავტომობილო გზის (შ 83) მონაკვეთის კმ 3.5 - კმ 13.8 რეაბილიტაცია; ლოტი 2 - საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის (შ 02) მონაკვეთის კმ 17 - კმ 19.5 რეაბილიტაცია; ლოტი 3 - ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის (შ 46) მონაკვეთის კმ 0.0 - კმ 2.8 რეაბილიტაცია; ლოტი 4 - ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის (შ 46) მონაკვეთის კმ 16 – 21.2 და კმ 21.7 - კმ 22.0 რეაბილიტაცია.
სატენდერო მოწვევა: SRAMP/CW/NCB-12 (ლოტი 1, ლოტი 2, ლოტი 3 და ლოტი 4)
- საქართველომ მსოფლიო ბანკისგან მიიღო დაფინანსება შიდასახელმწიფოებრივი გზების აქტივების მართვის პროექტისთვის (SRAMP). აღნიშნული პროექტიდან გარკვეული თანხა გამოყენებული იქნება კონტრაქტით გათვალისწინებული სამუშაოების ასანაზღაურებლად. კონტრაქტის დასახელებაა: ლოტი 1 - ჩოხატაური-ზომლეთის საავტომობილო გზის (შ 83) მონაკვეთის კმ 3.5 - კმ 13.8 რეაბილიტაცია; ლოტი 2 - საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის (შ 02) მონაკვეთის კმ 17- კმ 19.5 რეაბილიტაცია; ლოტი 3 - ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის (შ 46) მონაკვეთის კმ 0.0 - კმ 2.8 რეაბილიტაცია; ლოტი 4 - ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის (შ 46) მონაკვეთის კმ 16 – 21.2 და კმ 21.7 - კმ 22.0 რეაბილიტაცია.
- პროექტის განმახორციელებელი უწყება, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს ქვემდებარეობაში არსებული სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს წარმოადგინონ სატენდერო წინადადებები სარეაბილიტაციო სამუშაოების განსახორციელებლად. სამუშაოების განხორციელების პერიოდია ლოტი 1 – 16 თვე, ლოტი 2 – 6 თვე, ლოტი 3 - 6 თვე და ლოტი 4 - 9 თვე.
- სამუშაოების სავარაუდო ღირებულებაა ლოტი 1 –12,574,605 ლარი, ლოტი 2 –2,485,237 ლარი, ლოტი 3 - 2,971,825 ლარი და ლოტი 4 - 6,311,659 ლარი ყველა გადასახადის, ბაჟის და სახელმწიფო მოსაკრებლის ჩათვლით ITB - 14.7 ქვეთავის შესაბამისად. შეთავაზების ავტორმა უნდა წარმოადგინოს შეთავაზება არსებული საბაზრო ფასების და სხვა ფაქტორების გათვალისწინებით, რამაც შესაძლოა გავლენა იქონიოს შემოთავაზებული სამუშაოების ფასწარმოქმნაზე.
- პრეტენდენტებს შეუძლიათ თავიანთი შეთავაზება წარმოადგინონ ერთ ან რამდენიმე ლოტისთვის, როგორც ეს არის განსაზღვრული სატენდერო დოკუმენტაციით. პრეტენდენტებს, რომლებთაც სურთ ფასდაკლების შეთავაზება იმ შემთხვევაში, თუკი მათ ერთზე მეტი კონტრაქტი მიენიჭებათ, აქვთ ამის უფლება, თუ ეს ფასდაკლება აღნიშნული იქნება სატენდერო წინადადებაში.
- სამუშაოების შესყიდვა ჩატარდება ეროვნული ტენდერის (NCB) პროცედურებით, რომლებიც აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშაოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით (2011 წლის იანვარი, განახლებული 2014 წლის ივლისში)” და ხელმისაწვდომია ყველა უფლებამოსილი პრეტენდენტისთვის როგორც ეს განსაზღვრულია შესყიდვების სახელმძღვანელოთი. დამატებით, გთხოვთ იხელმძღვანელოთ 1.6 და 1.7 პუნქტებით, რომლებიც განსაზღვრავენ მსოფლიო ბანკის პოლიტიკას ინტერესთა კონფლიქტის შესახებ.
- დაინტერესებულ უფლებამოსილ პრეტენდენტებს სატენდერო დოკუმენტაციის სრული პაკეტის მიღება შეუძლიათ ინგლისურ ენაზე:
- ქვემოთ მითითებულ მისამართზე წარმოადგინონ წერილობითი მოთხოვნა სატენდერო დოკუმენტაცის მისაღებად ტენდერისთვის: SRAMP/CW/NCB-12 (ლოტი 1, ლოტი 2, ლოტი 3 და ლოტი 4): ლოტი 1 - ჩოხატაური-ზომლეთის საავტომობილო გზის (შ 83) მონაკვეთის კმ 3.5 - კმ 13.8 რეაბილიტაცია; ლოტი 2 - საჯავახო-ჩოხატაური-ოზურგეთი-ქობულეთის საავტომობილო გზის (შ 02) მონაკვეთის კმ 17- კმ 19.5 რეაბილიტაცია; ლოტი 3 - ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის (შ 46) მონაკვეთის კმ 0.0 - კმ 2.8 რეაბილიტაცია; ლოტი 4 - ოზურგეთი-ნატანები-ურეკის საავტომობილო გზის (შ 46) მონაკვეთის კმ 16 – 21.2 და კმ 21.7 - კმ 22.0 რეაბილიტაცია.
- სატენდერო დოკუმენტების სრული პაკეტის ინგლისურ ენაზე ელექტრონული ფორმატით ჩამოტვირთვა შესაძლებელია უფასოდ.
- მონაწილეები სატენდერო დოკუმენტაციას მიიღებენ ელექტრონული ფორმით, ელ-ფოსტის საშუალებით. დამკვეთი არ იღებს პასუხისმგებლობას იმ შემთხვევისათვის, თუკი ადრესატი ვერ მიიღებს დოკუმენტაციას.
7. პრეტენდენტები უნდა აკმაყოფილებდნენ შემდეგ მინიმალურ საკვალიფიკაციო კრიტერიუმებს, რათა გაიარონ საკვალიფიკაციო შერჩევა კონტრაქტის მისანიჭებლად:
ლოტი 1
a. უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში (2017,2018,2019) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 12,600,000 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისაგან, გაყოფილი 3-ზე;
b. პრეტენდენტის მხრიდან წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების (გარდა ავანსის თანხისა, რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში) ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 1,600,000 ლარის ოდენობით;
c. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს 2015 წლის 1 იანვრიდან სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე პერიოდში მინიმუმ ერთ (1) კონტრაქტს, ღირებულებით არანაკლებ 10,000,000 ლარი ან ორ (2) კონტრაქტს, თითოეული ღირებულებით არანაკლებ 5,000,000 ლარი, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და არსებითად დასრულებულია (სამუშაოების 80% ან მეტი დასრულებულია) და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების მსგავსია;
d. მინიმალური გამოცდილება შემდეგ ძირითად აქტივობებში:
- 2015 წლის 1 იანვრიდან განცხადების მიღების თარიღამდე რომელიმე ერთ წელს არანაკლებ 39 000 მ2 ასფალტის საფარის სამუშაოები;
e. დამატებითი საკვალიფიკაციო კრიტერიუმის მიხედვით, რომელიც განსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციის III ნაწილში – სატენდერო დოკუმენტაციის შეფასებისა და საკვალიფიკაციო კრიტერიუმი.
ლოტი 2
a. უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში (2017,2018,2019) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 2,500,000 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისაგან, გაყოფილი 3-ზე;
b. პრეტენდენტის მხრიდან წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების (გარდა ავანსის თანხისა, რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში) ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 900,000 ლარის ოდენობით;
c. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს 2015 წლის 1 იანვრიდან სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე პერიოდში მინიმუმ ერთ (1) კონტრაქტს, ღირებულებით არანაკლებ 2,000,000 ლარი ან ორ (2) კონტრაქტს, თითოეული ღირებულებით არანაკლებ 1,000,000 ლარი, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და არსებითად დასრულებულია (სამუშაოების 80% ან მეტი დასრულებულია) და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების მსგავსია;
- 2015 წლის 1 იანვრიდან განცხადების მიღების თარიღამდე რომელიმე ერთ წელს არანაკლებ 20 000 მ2 ასფალტის საფარის სამუშაოები;
ლოტი 3
a. უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში (2017,2018,2019) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 3,000,000 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისაგან, გაყოფილი 3-ზე;
b. პრეტენდენტის მხრიდან წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების (გარდა ავანსის თანხისა, რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში) ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 1,000,000 ლარის ოდენობით;
c. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს 2015 წლის 1 იანვრიდან სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე პერიოდში მინიმუმ ერთ (1) კონტრაქტს, ღირებულებით არანაკლებ 2,400,000 ლარი ან ორ (2) კონტრაქტს, თითოეული ღირებულებით არანაკლებ 1,200,000 ლარი, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და არსებითად დასრულებულია (სამუშაოების 80% ან მეტი დასრულებულია) და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების მსგავსია;
- 2015 წლის 1 იანვრიდან განცხადების მიღების თარიღამდე რომელიმე ერთ წელს არანაკლებ 25 000 მ2 ასფალტის საფარის სამუშაოები;
ლოტი 4
a. უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში (2017,2018,2019) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 6,300,000 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისაგან, გაყოფილი 3-ზე;
b. პრეტენდენტის მხრიდან წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების (გარდა ავანსის თანხისა, რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში) ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 1,400,000 ლარის ოდენობით;
c. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს 2015 წლის 1 იანვრიდან სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე პერიოდში მინიმუმ ერთ (1) კონტრაქტს, ღირებულებით არანაკლებ 5,000,000 ლარი ან ორ (2) კონტრაქტს, თითოეული ღირებულებით არანაკლებ 2,500,000 ლარი, რომლებიც წარმატებით განხორციელდა და არსებითად დასრულებულია (სამუშაოების 80% ან მეტი დასრულებულია) და წინამდებარე სატენდერო მოწვევით გათვალისწინებული სამუშაოების მსგავსია;
- 2015 წლის 1 იანვრიდან განცხადების მიღების თარიღამდე რომელიმე ერთ წელს არანაკლებ 35 000 მ2 ასფალტის საფარის სამუშაოები;
e.დამატებითი საკვალიფიკაციო კრიტერიუმის მიხედვით, რომელიც განსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციის III ნაწილში – სატენდერო დოკუმენტაციის შეფასებისა და საკვალიფიკაციო კრიტერიუმი.
ერთობლივი საწარმოს მიერ სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემთხვევაში პრეტენდენტი ყურადღებით უნდა გაეცნოს სპეციფიკურ მოთხოვნებს რომლებიც მითითებულია სატენდერო დოკუმენტაციის მესამე ნაწილში: სატენდერო დოკუმენტაციის შეფასებისა და საკვალიფიკაციო კრიტერიუმი.
იმ შემთხვევისთვის, თუ პრეტენდენტი სატენდერო წინადადებას წარმოადგენს ერთზე მეტ ლოტზე (ინდივიდუალურ კონტრაქტზე) შეფასების პროცედურები აღწერილია სატენდერო დოკუმენტაციის III ნაწილის – სატენდერო დოკუმენტაციის შეფასებისა და საკვალიფიკაციო კრიტერიუმი, 2.2 და 2.6 ქვეპუნქტში.
1. სატენდერო წინადადებები უნდა იქნეს წარმოდგენილი ქვემოთ მითითებულ მისამართზე 2020 წლის 18 ნოემბრის 15:00 საათამდე. წინადადებების ელექტრონულად წარმოდგენა დაუშვებელია. დაგვიანებით წარმოდგენილი სატენდერო წინადადებები არ მიიღება. სატენდერო წინადადებები გაიხსნება 2020 წლის 18 ნოემბერს, 15:00 საათზე პრეტენდენტების წარმომადგენლების თანდასწრებით, რომლებიც გამოთქვამენ დასწრების სურვილს. გთხოვთ, გაითვალისწინოთ, რომ COVID-19-ის გავრცელებასთან დაკავშირებით შექმნილი პანდემიური სიტუაციის გამო, ტენდერის გახსნისას დამსწრეთა რაოდენობა შეზღუდულია თითოეული პრეტენდენტის თითო წარმომადგენლით.
2. ყველა სატენდერო წინადადებას თან უნდა ახლდეს სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაცია. სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაცია ძალაში უნდა იყოს სატენდერო წინადადების მოქმედების ვადის გასვლის დღიდან 28 დღის განმავლობაში. ერთობლივი საწარმოს მიერ სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემთხვევაში პრეტენდენტი ყურადღებით უნდა გაეცნოს ინსტრუქციის 19.8 პუნქტს, რადგან ხსენებულ პუნქტთან შეუსაბამობა შესაძლოა სატენდერო წინადადების უარყოფის საფუძველი გახდეს.
3. დამკვეთის მისამართი სატენდერო წინადადებების წარმოდგენისათვის
საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი:

Credit/Loan No. IBRD 8599-GE
1. Georgia has received financing from the World Bank toward the cost of the Secondary Road Asset Management Project (SRAMP), and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contracts for Procurement of Lot 1 – Rehabilitation of Chokhatauri – Zomleti (sh83) road section km 3.5- km 13.8, Lot 2 – Rehabilitation of Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti road (sh02) km 17- km 19.5, Lot 3 Rehabilitation of Ozurgeti – Natanebi – Ureki (sh46) road section km 0.0 – km 2.8, Lot 4 - Rehabilitation of Ozurgeti – Natanebi – Ureki (sh46) road section km 16 – km 21.2 and km 21.7 – km 22.0
2. The project implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites eligible bidders to submit their bids for execution of rehabilitation works. Implementation period for execution of rehabilitation works is Lot 1 – 16 months, Lot 2 – 6 months, Lot 3 - 6 months and Lot 4 - 9 months.
3. The estimated cost of proposed works is Lot 1 – GEL 12,574,605, Lot 2 – GEL 2,485,237, Lot 3 - GEL 2,971,825  and Lot 4 - GEL 6,311,659 including all taxes, duties and other governmental levies as elaborated under clause ITB - 14.7. However, it is the responsibility of the bidder to submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, based on the current market prices and any other factors, which may influence the pricing of the proposed works.
4. The Bidders may bid for one or any combination of lots, as further defined in the bidding document.  The Bidders wishing to offer discounts in case they are awarded more than one contract will be allowed to do so provided those discounts are included in the Letter of Bid.
5. Bidding will be conducted through the National Competitive Bidding procedures as specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers   January 2011, revised July 2014 (“Procurement Guidelines”), and is open to all eligible bidders as defined in the Procurement Guidelines. In addition, please refer to paragraphs 1.6 and 1.7 setting forth the World Bank’s policy on conflict of interest.
6. To obtain a complete set of  bidding documentation in English language, the interested eligible bidders’ should:
•  write to address below requesting the Bidding Documents for SRAMP/CW/NCB-12 (Lot 1, Lot 2, Lot 3 and Lot 4): Procurement of Lot 1 – Rehabilitation of Chokhatauri – Zomleti (sh83) road section km 3.5- km 13.8, Lot 2 – Rehabilitation of Sajavakho-Chokhatauri-Ozurgeti-Kobuleti road (sh02) km 17- km 19.5, Lot 3 Rehabilitation of Ozurgeti – Natanebi – Ureki (sh46) road section km 0.0 – km 2.8, Lot 4 - Rehabilitation of Ozurgeti – Natanebi – Ureki (sh46) road section km 16 – km 21.2 and km 21.7 – km 22.0
• The Bidding Documents will be provided in an electronic format, free of charge;
The Bidding Document will be sent by e-mail. No liability will be accepted for delivery failure.
7. Bidders shall meet the following minimum qualifying criteria to qualify for award of the contract:
Lot 1
a. Minimum average annual construction turnover of GEL 12,600,000 calculated as total certified payments received for contracts in progress and/or completed within the last 3 years (2017, 2018, 2019), divided by 3;
b. Access to, or availability of, financial resources such as liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means, other than any contractual advance payments to meet the following cash-flow requirement: GEL 1,600,000;
c. Participation as a JV member, contractor, management contractor, or subcontractor, in at least one (1) similar contract with a minimum value of GEL 10,000,000  or two (2) similar contracts with a minimum value of GEL 5,000,000 of each contract that have been successfully and substantially completed and that are similar to the proposed Works between 1st January 2015 and bid submission deadline;
d.  A minimum construction experience in the following key activity:
e. Asphalt pavement - at least 39,000 m2 completed in any consecutive 12 months period between 1st January 2015 and bid submission deadline;
f.  Additional Qualification Criterion for Bidder’s Available Annual Capacity as defined in Section III – Evaluation and Qualification Criteria of Bidding Documents.
Lot 2
a. Minimum average annual construction turnover of GEL 2,500,000  calculated as total certified payments received for contracts in progress and/or completed within the last 3 years (2017, 2018, 2019), divided by 3;
b. Access to, or availability of, financial resources such as liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means, other than any contractual advance payments to meet the following cash-flow requirement: GEL 900,000;
c. Participation as a JV member, contractor, management contractor, or subcontractor, in at least one (1) similar contract with a minimum value of GEL 2,000,000 or two (2) similar contracts with a minimum value of GEL 1,000,000 of each contract that have been successfully and substantially completed and that are similar to the proposed Works between 1st January 2015 and bid submission deadline;
d.  A minimum construction experience in the following key activities:
• Asphalt pavement - at least 20,000 m2 completed in any consecutive 12 months period between 1st January 2015 and bid submission deadline;
e. Additional Qualification Criterion for Bidder’s Available Annual Capacity as defined in Section III – Evaluation and Qualification Criteria of Bidding Documents.
Lot 3
a. Minimum average annual construction turnover of GEL 3,000,000 calculated as total certified payments received for contracts in progress and/or completed within the last 3 years (2017, 2018, 2019), divided by 3;
b. Access to, or availability of, financial resources such as liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means, other than any contractual advance payments to meet the following cash-flow requirement: GEL 1,000,000;
c. Participation as a JV member, contractor, management contractor, or subcontractor, in at least one (1) similar contract with a minimum value of GEL 2,400,000 or two (2) similar contracts with a minimum value of GEL 1,200,000 of each contract that have been successfully and substantially completed and that are similar to the proposed Works between 1st January 2015 and bid submission deadline;
d. A minimum construction experience in the following key activity:
• Asphalt pavement - at least 25,000 m2 completed in any consecutive 12 months period between 1st January 2015 and bid submission deadline;
Lot 4
a. Minimum average annual construction turnover of GEL 6,300,000 calculated as total certified payments received for contracts in progress and/or completed within the last 3 years (2017, 2018, 2019), divided by 3;
b. Access to, or availability of, financial resources such as liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means, other than any contractual advance payments to meet the following cash-flow requirement: GEL 1,400,000;
c. Participation as a JV member, contractor, management contractor, or subcontractor, in at least one (1) similar contract with a minimum value of GEL 5,000,000 or two (2) similar contracts with a minimum value of GEL 2,500,000 of each contract that have been successfully and substantially completed and that are similar to the proposed Works between 1st January 2015 and bid submission deadline;
d. A minimum construction experience in the following key activities:
• Asphalt pavement - at least 35,000 m2 completed in any consecutive 12 months period between 1st January 2015 and bid submission deadline;
In case the bidder applies to the bidding as a Joint Venture, please refer to the specific requirements for Joint Venture partners in the Section III – Evaluation and Qualification Criteria of Bidding Documents.
In case, the bidder applies for more than one lot (individual contract) the Multiple Contracts evaluation procedure is described under sub-paragraph 2.2 and 2.6 of Section III - Evaluation and Qualification Criteria.
8. The Bids must be delivered at the address below on or before November 18, 2020, 15:00 hours local time. Electronic bidding will not be permitted. Late bids will be rejected. Bids will be publicly opened in the presence of the bidders’ designated representatives and anyone who choose to attend at the address below on November 18, 2020, 15:00 hours local time. Please note that due the pandemic situation related to the COVID-19, the number of attendees to the bid opening is limited to only one representative of each bidder.
9. All bids must be accompanied by a Bid-Securing Declaration. Bid-Securing Declaration shall be valid for 28 days beyond the validity of the Bid. For bids submitted by a JV bidder shall carefully read ITB 19.8 as failure to comply with this ITB shall be grounds for bid rejection.