პროექტის No. P122204
დავალების სახელწოდება: კახეთის რეგიონში არსებულ გზებზე ზეგავლენის შეფასების კვლევა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძვნებული კონტრაქტის (OPRC) ფარგლებში
კონტრაქტი/ RFP No: SLRPII/CS/CQS-08
საქართველომ მსოფლიო ბანკისგან მიიღო დაფინანსება „შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი მნიშვნელობის გზების მეორე პროექტისთვის“. აღნიშნული დაფინანსების გარკვეული ნაწილი გამოყენებული იქნება ხსენებული პროექტის ფარგლებში შესასყიდი საქონლის, სამუშაოების, საჭირო მომსახურებისა და საკონსულტაციო მომსახურების ხარჯების ასანაზღაურებლად.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (შემდგომში „კონსულტანტები“) ინტერესის გამოსახატად შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების გასაწევად: „კახეთის რეგიონში არსებულ გზებზე ზეგავლენის შეფასების კვლევა შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძვნებული კონტრაქტის (OPRC) ფარგლებში“.
დავალების მიზანია შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძვნებული კახეთის გზის რეაბილიტაციის კონტრაქტის ფარგლებში, გზის მომხმარებელთა შეფასება, კომფორტულობის, კეთილმოწყობის, უსაფრთხოების და საიმედოობის დონის განსაზღვრის მიზნით.
კვლევის მიზანია:
- გზების სხვადასხვა მომხმარებელთა მოსაზრებების გამოვლენა მომსახურების დონეზე;
- მათი მოსაზრებების დოკუმენტებში ასახვა, რომელიც მოსახერხებელი იქნება შემდგომი შედარებისთვის; და
- კვლევის შედეგის წარდგენა საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მმართველი გუნდისთვის და საზოგადოებისათვის.
კვლევა ჩატარდება ორ ეტაპად: 1. გზის მომხმარებელთა შეფასება კომფორტულობის, კეთილმოწყობის, უსაფრთხოების და საიმედოობის დონის განსაზღვრის მიზნით იმ გზებზე, რომლებსაც იყენებენ ან რომლის გასწვრივაც არიან მაცხოვრებლები კონტრაქტის დაწყებამდე - აპრილი, 2016 წელი. 2. გზების მომხმარებელთა აღქმის კვლევა კონტრაქტის დაწყების შემდგომ.
მომსახურება მოიცავს შემდეგ კომპონენტებს:
- დეტალური ჩარჩო-დოკუმენტის შემუშავება, მათ შორის, საგზაო მომხმარებელთა კმაყოფილების ინდექსის, სტრატეგიის და კვლევის ვადების განსაზღვრა;
- კითხვარების მომზადება კვლევისთვის, მათი გამოცდა და ადგილობრივ დამკვირვებელთა მომზადება; და
- პროექტის განხორციელების და კონტროლის არეალში გზების მომხმარებელთა შეხედულებების გამოკვლევა შემუშავებული ჩარჩო-დოკუმენტის მეშვეობით და კვლევის შედეგების წარმოდგენა ანგარიშის სახით.
აღნიშნული მომსახურების ტექნიკური დავალება შეგიძლიათ იხილოთ შემდეგ ბმულზე:
https://www.dropbox.com/sh/1i0yofk2cwyd8rc/AABD80npYFvx7-kHTvMp034Ma?dl=0
დაინტერესებულმა კომპანიებმა უნდა წარმოადგინონ ინფორმაცია, რომელიც აჩვენებს, რომ მათ აქვთ საჭირო გამოცდილება ზემოაღნიშნული მომსახურების უზრუნველსაყოფად. ინტერესის გამოხატვა უნდა მოიცავდეს, მაგრამ არ უნდა შემოიფარგლებოდეს მხოლოდ: პროექტის საქმიანობასთან დაკავშირებული გამოცდილებით, კომპანიის ზოგადი პერსონალის შესაძლებლობებით, კორპორატიული პროფილით.
- კომპანიის ზოგადი გამოცდილება
- მსგავსი გამოცდილება - მსგავსი დაველებების (ზემოქმედების შეფასება და / ან საბაზისო კვლევები და/ან შედეგების კვლევები) განხორციელების გამოცდილება ინფრასტრუქტურულ პროექტებში ბოლო 5 წლის განმავლობაში (2014 წელს შესრულებული ან/და მას შემდეგ დასრულებული)
დავალების სავარაუდო ხანგრძლივობაა 80 დღე.
კონსულტანტებს კვალიფიკაციის გაუმჯობესების მიზნით შეუძლიათ გაერთიანდნენ (გთხოვთ გაითვალისწინოთ, რომ მსოფლიო ბანკისთვის მისაღები გაერთიანების ფორმაა ან ქვე-კონსულტანტი ან ერთობლივი საწარმო. წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში ნათლად უნდა იყოს მითითებული ასოციაციის სახე). ქვე-კონსულტანტების გამოცდილება არ იქნება გათვალისწინებული კომპანიის კორპორატიული გამოცდილების შეფასების დროს. დავალების შესაბამისი პროექტების განხორციელების გამოცდილება წარმოდგენილ უნდა იქნას #1 ფორმის სახით, რომელიც განთავსებულია საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ვებ-გვერდზე
www.georoad.ge შემდეგ ბმულზე: http://www.georoad.ge/?lang=eng&act=tenders&func=menu&uid=1490604057
ინტერესის გამოხატვის ელექტრონული ან ბეჭდური ვერსია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე არაუგვიანეს 2019 წლის 14 მარტი 17:00 საათისა.

Georgia has received financing from the World Bank towards the cost of the Second Secondary and Local Roads Projects (SLRP II) and intends to apply part of the proceeds to payments for goods, works, and related services and consulting services to be procured under this project.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible conslting companies (here and after „Consultants”) to express their interest in providing the following services: “Follow-Up Impact Evaluation Study for Kakheti OPRC Contract.”
The goal of the Study is to determine road users’ perception of the comfort/convenience, safety and reliability levels of the roads they use or live along and which have been improved and maintained through the Kakheti OPRC contract.
The objectives of the Study include:
- soliciting views of the different groups of road users on levels of service;
- documenting their views in a comprehensive format suitable for comparison over the time; and
- presenting the findings of the Study to the RD management and general public.
The study will be carried out in two steps: 1. a survey of the perception of road users about the comfort/convenience, safety and reliability levels of the roads they use or live along before the commencement of the OPRC – April 2016; 2. A survey of the perception of the road users after the start of the OPRC contract.
The work of the consultant includes the following components:
- Developing a detailed framework, including the road users satisfaction index, strategy and timeline for the Study;
- Preparing the surveys for the Study, including testing them and training local surveyors; and
- Carrying out the perception survey in the project areas and control areas, based on the developed framework and presenting the report with the findings of the survey.
The Terms of Reference for these services is available on the following link:
https://www.dropbox.com/sh/1i0yofk2cwyd8rc/AABD80npYFvx7-kHTvMp034Ma?dl=0
Interested companies shall provide information demonstrating that they have the necessary experience to perform the previously mentioned services. Expressions of interest should cover, but not limited to: experience relevant to the project activities, company’s general staff capacities, corporate profile.
- General experience of the Company:
- Specific experience - experience in similar assignments (impact evaluations and/or baseline surveys and/or follow-up researches) in infrastructure projects within the last 5 years (assignments completed in and/or after 2014).
Estimated duration of assignment is 80 Days.
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than March 14, 2019, 17:00 hours.