კონტრაქტის ნომერი და სახელწოდება |
1. აღნიშნული მოწვევა წინასაკვალიფიკაციო შერჩევისათვის შეესაბამება ზოგად შეტყობინებას შესყიდვის შესახებ, რომელიც აზიის განვითარების ბანკის ვებ-გვერდზე გამოქვეყნდა 2018 წლის 28 მაისს. წინასაკვალიფიკაციო შერჩევასა და სატენდერო პროცედურაში მონაწილეობის უფლება აქვთ კომპანიებს აზიის განვითარების ბანკის წევრი ქვეყნებიდან.
2. საქართველოს მთავრობამ აზიის განვითარების ბანკისაგან მიიღო დაფინანსება ჩრდილო-სამხრეთის დერეფნის (ქვეშეთი-კობი) გზის პროექტსათვის.
3. საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი(,,დამკვეთი“) გეგმავს კომპანიების წინასაკვალიფიკაციო შერჩევას შემდეგი კონტრაქტისათვის აღნიშნული პროექტის ფარგლებში:
- CP-02 - ქვეშეთი კობის გზის მონაკვეთის მშენებლობა;
სიგრძე: 12.72 კმ
მშენებლობის პერიოდი: 36 თვე + 2 წელი დეფექტების აღმოფხვრის პერიოდი
ხიდები: 6 ხიდი (რაც მოიცავს 426მ სიგრძის თაღოვან ხიდს)
გვირაბები: 4 გვირაბი
საფარის ტიპი: ასფალტ-ბეტონი
4. სატენდერო მოწვევის გამოქვეყნება დაგეგმილია 2018 წლის მესამე მეოთხედში.
5. შემდგომი ინფორმაციისა და წინასაკვალიფიკაციო დოკუმენტაციის მოსაპოვებლად დაინტერესებულმა პირებმა მოგვმართეთ:
ტელ: (+995 32) 2 37 05 08 შიდა;.311
6. წინასაკვალიფიკაციო დოკუმენტაციის მოსაპოვებლად ინგლისურ ენაზე დაინტერესებულმა პირებმა უნდა განახორციელონ შემდეგი:
- მოგვმართონ წერილით ზემოთ მითითებულ მისამართზე წინასაკვალიფიკაციო დოკუმენტაციის მოთხოვნით KKRP/CW/CP-02: ქვეშეთი-კობის გზის მონაკვეთის მშენებლობა;
- წინასაკვალიფიკაციო დოკუმენტაციას დაინტერესებული პირები მიიღებენ ელექტრონული ფორმით, უსასყიდლოდ.
დოკუმენტის მოწოდება განხორციელდება ელ-ფოსტის საშუალებით. დამკვეთი არ იღებს პასუხისმგებლობას იმ შემთხვევისათვის, თუკი ადრესატი ვერ მიიღებს დოკუმენტაციას.
7. გთხოვთ თქვენი განაცხადი წარმოადგინოთ:
- ზემოთ მითითებულ მისამართზე
- არაუგვიანეს: 18 ივლისი 2018; 14:00 ადგილობრივი დროით
დამკვეთი უფლებას იტოვებს მიიღოს დაგვიანებული განაცხადები ან უარი თქვას მათ მიღებაზე.
8. დამკვეთი არ იღებს პასუხისმგებლობას მონაწილის მიერ განაცხადების მომზადებასა და მოწოდებასთან დაკავშირებულ ხარჯებზე.
9. დამკვეთი წერილობით შეატყობინებს ყველა მონაწილეს იმ მონაწილეთა სახელებს რომლებიც შეირჩევიან წინასაკვალიფიკაციო შერჩევის შედეგად.
აღნიშნული ტექსტი წარმოადგენს ინგლისურენოვანი წინასაკვალიფიკაციო შერჩევის მოწვევის არა-ოფიციალურ თარგმანს. შესაბამისად, უზუსტობის შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება წინასაკვალიფიკაციო შერჩევის მოწვევის ინგლისურ ვერსიას.

Deadline for Submission of Applications:
1.This Invitation for Prequalification follows the General Procurement Notice for this project that appeared on the Asian Development Bank (ADB) website on 28 May 2018. The eligibility rules and procedures of ADB will govern the prequalification and the bidding process.
2. The government of Georgia has applied for financing from the Asian Development Bank toward the cost of North-South Corridor (Kvesheti-Kobi) Road Project.
3. The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (the “Employer”) intends to prequalify firms for the following contract(ss) under this project:
• CP-02 - Construction of Kvesheti - Kobi Road (Road Section);
Length: 12.72 km
Construction Period: 36 months + 2 years of Defects Notification Period
Bridges: 6 bridges (including 426m long arch bridge)
Tunnels: 4 tunnels
Pavement type: Asphalt-Concrete
4. It is expected that the Invitation for Bids will be made in Q3 of 2018;
5. To obtain further information and inspect the Prequalification Document· interested eligible Applicants should contact:
6. To obtain the Prequalification Documents in English, eligible Applicants should:
• write to address above requesting the Prequalification Documents for KKRP/CW/CP-02: Construction of Kvesheti - Kobi Road (Road Section);
• Prequalification Documents will be provided in an electronic format, free of charge;
7. Deliver your Application:
• To the address above
• On or before: Date – 18 July 2018; Time - 14:00 hours local time.
The Employer reserves the right to accept or reject late Applications.
8. The Employer will not be responsible for any costs or expenses incurred by Applicants in connection with the preparation or delivery of their Applications.
9. The Employer will notify all Applicants in writing of the names of those Applicants who have been prequalified.