2 თებერვალი, 2018 წელი
ინტელექტუალური სატრანსპორტო სისტემის შესყიდვა საქართველოს აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის კორიდორისათვის
სესხის №. IBRD 8547-GE
მოწვევის No: IBRD/EWHCIP/G/ICB-01
1. მოწვევა ტენდერში მონაწილეობის მისაღებად შეესაბამება ზოგად შეტყობინებას შესყიდვის შესახებ (GPN) ამ პროექტისათვის, რომელიც გამოცემულია ელექტრონულად UNDB-ში 2015 წლის 28 ივლისს.
2. საქართველომ მიიღო სესხი რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკისგან (IBRD) აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული მაგისტრალის კორიდორის გაუმჯობესების პროექტის დასაფინანსებლად. აღნიშნული სესხის ნაწილი მოხმარდება ტენდერში მონაწილეობის მისაღებად ამ მოწვევის №IBRD/EWHCIP/G/ICB-01 შედეგად დადებული კონტრაქტის დაფინანსებას.
3. საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, როგორც პროექტის განმახორციელებელი უწყება, იწვევს უფლებამოსილ პრეტენდენტებს დალუქული სატენდერო წინადადებების წარმოსადგენად ინტელექტუალური სატრანსპორტო სისტემის მოწოდება-მონტაჟზე საქართველოს აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული მაგისტრალის კორიდორისათვის.
4. ტენდერი ჩატარდება საერთაშორისო საკონკუსრო ვაჭრობის (ICB) პროცედურების თანახმად, რომლებიც გასაზღვრულია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში: მსოფლიო ბანკის მსესხებლების მიერ საქონლის, სამუშაოების და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის სესხების და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის კრედიტებისა და გრანტების ფარგლებში (გამოცემული 2011 წლის იანვარს, რედაქტირებული 2014 წელს). ტენდერი ღიაა ამ სახელმძრვანელოთი განსაზღვრული ყველა უფლებამოსილი პრეტენდენტისათვის, რომელიც აკმაყოფილებს შემდეგ მინიმალურ საკვალიფიკაციო მოთხოვნებს:
(a) პრეტენდენტმა უნდა წარადგინოს დოკუმენტური დადასტურება შემდეგი ფინანსური მოთხოვნების დასაკმაყოფილებლად:
(i) პრეტენდენტის საშუალო წლიური ბრუნვა ბოლო 3 (სამი) წლის განმავლობაში (2016, 2015, 2014) არ უნდა იყოს 2,000,000.00 (ორი მილიონი) აშშ დოლარზე ან ექვივალენტურ თანხაზე ნაკლები. ერთობლივი საწარმოს შემთვევაში, საწარმოს ყველა პარტნიორმა ერთად უნდა დააკმაყოფილოს მოთხოვნა, ამასთან თითოეულმა პარტნიორმა უნდა დააკმაყოფილოს მოთხოვნილი ბრუნვის მინიმუმ 40%.
(ii) მინიმუმ 450,000.00 (ოთხას ორმოცდაათი ათასი) აშშ დოლარის ან ექვივალენტური თანხის ლიკვიდური აქტივების (მაგ. ნაშთი საბანკო ანგარიშზე, ლიკვიდური ფინანსური ინსტრუმეტები, მოქმედი საკრედიტო ხაზი) ხელმისაწვდომობა.
(b) ტექნიკური მოთხოვნები:
(i) პრეტენდენტს ბოლო სამი წლის განმავლობაში უნდა ჰქონდეს განხორციელებული მსგავსი ხასიათის და სირთულის, მინიმუმ 100კმ სიგრძის, ინტელექტუალური სატრანსპორტო სისტემის მიწოდება, მონტაჟი, კონფიგურირება და ექსპლუატაციაში გაშვება. ზემოაღნიშნულის წარმატებით დასრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენა სავალდებულოა.
(ii) ინტელექტუალური სატრანსპორტო სისტემის მონტაჟის მინიმუმ 5 წლიანი სამუშაო გამოცდილება. აღნიშნული გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტი უნდა მოიცავდეს კონტრაქტების ჩამონათვალს, ინფორმაციას ინტელექტუალური სატრანსპორტო სისტემისა და პროექტების წარმატებით განხორციელების შესახებ. ჩამონათვალი ასევე უნდა მოიცავდეს შემსყიდველების საკონტაქტო ინფორმაციას (ტელეფონის და ფაქსის ნომრებს, მისამართებს, ელექტრონულ ფოსტას და საფოსტო მისამართს).
5. წინასატენდერო შეხვედრა, რომელზეც პრეტენდენტებს შეუძლიათ დასწრება, ჩატარდება 2018 წლის 22 თებერვალს, ხუთშაბათს, 15:00 საათზე ადგილობრივი დროით.
6. დაინტერესებულ პრეტენდენტებს სრული სატენდერო პაკეტის ინგლისურ ენაზე მოთხოვნა შეუძლიათ ქვემოთ მითითებულ მისამართზე წერილობითი განაცხადის წარდგენის საფუძველზე.
მოთხოვნის შემთხვევაში, სატენდერო პაკეტი გაეგზავნება პრეტენდენტს კურიერის საშუალებით პრეტენდენტის ხარჯზე.
7. პრეტენდენტებმა სატენდერო წინადადებები უნდა წარადგინონ ქვემოთ მითითებულ მისამართზე 2018 წლის 22 მარტის 15:00 საათამდე ადგილობრივი დროით. სატენდერო წინადადებები წარმოდგენილი უნდა იქნას სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის გარანტიასთან ერთად. სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის გარანტია უნდა იყოს 17,500.00 (ჩვიდმეტი ათას ხუთასი) აშშ დოლარი. დაგვიანებული სატენდერო წინადადებები იქნება უარყოფილი. სატენდერო წინადადებები გაიხსნება ქვემოთ მითითებულ მისამართზე 2018 წლის 22 მარტის 15:15 საათზე ადგილობრივი დროით სატენდერო წინადადებების გახსნაზე დასწრების მსურველი პრეტენდენტების წარმომადგენლების თანდასწრებით.
8. პრეტენდენტებმა ყურადღება უნდა მიაქციონ შემდეგს: (i) პრეტენდენტებმა თავიანთ სატენდერო წინადადებებში უნდა დაასაბუთონ, რომ ყველა პროგრამული უზრუნველყოფა ლიცენზირებულია (მოქმედი ლიცენზიით) ან წარმოებულია პრეტენდენტის მიერ და, (ii) რომ გადახრები ჩაითვლება თაღლითობად, რამაც შეიძლება გამოიწვიოს უფლებამოსილების შეწყვეტა მსოფლიო ბანკის მიერ დაფინანსებული კონტრაქტების მისანიჭებლად.

Procurement of Intelligent Transport System (ITS) for East-West Highway Corridor of Georgia
1. This Invitation for Bids (IFB) follows the General Procurement Notice (GPN) for this project that appeared in UNDB online on July 28, 2015.
2. Georgia has received a loan from the International Bank for Reconstruction and Development toward the cost of East West Highway Corridor Improvement Project and it intends to apply part of the proceeds of this loan to payments under the agreement(s) resulting from this IFB No.IBRD/EWHCIP/G/ICB-01.
3. The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) serves as the implementing agency for the project and now invites sealed bids from eligible Bidders for Supply and Installation of Intelligent Transport System (ITS) for East-West Highway Corridor of Georgia.
4. Bidding will be conducted using the International Competitive Bidding (ICB) procedures specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement of Goods, Works, and Non-Consulting Services under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers, January 2011, 2014 edition, and is open to all Bidders eligible as defined in these Guidelines, that meet the following minimum qualification criteria:
(a) The Bidder shall furnish documentary evidence that it meets the following financial requirement(s):
(i) Average Annual Turnover of the Bidder should be not less than US$ 2,000,000.00 (US Dollars two million) or equivalent, for the last 3 (three) (2016, 2015, 2014) years. In case of a Joint Venture, all partners combined must meet requirement, with at least each partner meeting at least 40% of required turnover.
(ii) Demonstrated access to at least US$ 450,000.00 (US Dollars four hundred fifty thousand) or equivalent, in liquid assets (e.g., bank balances, tradable securities, active lines of credit).
(b)  Technical requirement(s):
(i) The Bidder should have supplied, installed, configured and commissioned at least one Intelligent Transport System (ITS) of similar nature and complexity, with at least 100km length, within last 3 (three) years. Documentary evidence on successful completion of the ITS is mandatory;
(ii) At least 5 years of working experience of ITS installation. Documental evidence shall contain the list of these contracts, information, related to the ITS and experience in successful implementation of projects. The list also shall contain contact information of the Purchasers (phone numbers, faxes, addresses, electronic mails, postal addresses).
5. A pre-bid meeting which potential bidders may attend will be held on Thursday, February 22, 2018, at 15:00 of local time.
6. A complete set of bidding documents in English language may be requested by interested Bidders on submission of a written application to the address below.
7. Bids must be delivered to the address below at or before March 22, 2018, at 15:00 of local time. Bids need to be secured by the Bid Security. The amount of Bid Security required is US$ 17,500.00 (Seventeen Thousand five hundred US Dollars). Late bids will be rejected.  Bids will be opened in the presence of Bidders’ representatives who choose to attend at the address below at, March 22, 2018, at 15:15 of local time.
8. The attention of prospective Bidders is drawn to (i) the fact that they will be required to certify in their bids that all software is either covered by a valid license or was produced by the Bidder and (ii) that violations are considered fraud, which can result in ineligibility to be awarded World Bank-financed contracts.