კონტრაქტის დასახელება: პროექტირება – მშენებლობის განხორციელება თიანეთი-ახმეტა-ყვარელი-ნინიგორის გზის მონაკვეთის კმ1 - კმ30 რეაბილიტაცია შედეგსა და შესრულებაზე დაფუძნებული კონტრაქტის (OPRC) ფარგლებში
სატენდერო მოწვევა: SRAMP/CW/NCB-01
ა. უკანასკნელი 5 წლის განმავლობაში (2011 დან 2015ის ჩათვლით) საშუალო წლიური სამშენებლო ბრუნვა მინიმუმ 21,000,000.00 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება მიმდინარე ან/და დასრულებული კონტრაქტებიდან მიღებული დადასტურებული გადახდებისაგან, გაყოფილი 5 წელზე;
ბ. მინიმალური ხელმისაწვდომი წლიური სიმძლავრე 14,000,000.00 ლარის ოდენობით, რომელიც დაითვლება სატენდერო დოკუმენტის III ნაწილში მოცემული წესის მიხედვით;
გ. პრეტენდენტის მხრიდან წარმოდგენილ უნდა იქნას ლიკვიდური აქტივების და/ან საკრედიტო საშუალებების, სხვა საკონტრაქტო ვალდებულებების, გარდა ავანსის თანხისა რომელიც შეიძლება განხორციელდეს კონტრაქტის ფარგლებში, ხელმისაწვდომობის დასტური მინიმუმ 3,500,000.00 ლარის ოდენობით.
დ. ძირითადი კონტრაქტორის, ერთობლივი საწარმოს წევრის, მენეჯმენტ კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის სამშენებლო გამოცდილება უნდა მოიცავდეს უკანასკნელი 3 წლის განმავლობაში სატენდერო წინადადებების წარმოდგენის ბოლო ვადამდე პერიოდში მინიმუმ ერთ (1) ობიექტზე გზების რეაბილიტაციის და/ან მშენებლობის კონტრაქტი, ღირებულებით არანაკლებ 19,000,000 ლარის ოდენობით ან ორი (2) კონტრაქტი თითოეული 10,000,000 ლარის ოდენობით, რომელიც ანალოგიური ხასიათისაა და სამუშაოები ძირითადად დასრულებულია,
ე. მინიმალური გამოცდილება შემდეგ ძირითად საქმიანობაში:
- არანაკლებ 100 000 მ2 საფარის სარეაბილიტაციო / სამშენებლო სამუშაოების შესრულება რომელიმე ერთ წელს.
- არანაკლებ 300 მ2 ხიდის სავალი ნაწილის სარეაბილიტაციო/სამშენებლო სამუშაოების შესრულება რომელიმე ერთ წელს.
ვ. ტენდერის მონაწილემ უნდა დააკმაყოფილოს შემდეგი მოთხოვნები საპროექტო გამოცდილების კუთხით ქვე–კონტრაქტორის მეშვეობით:
- საფარიანი გზების სარეაბილიტაციო/რეკონსტრუქტიის/სამშენებლო სამუშაოების დეტალური პროექტირების გამოცდილება მინიმუმ 2 წარმატებულად დასრულებული კონტრაქტი არანაკლებ 600,000.00 ლარის ოდენობით თითოეული დეტალური პროექტირების კონტრაქტისთვის.
ზ. დამატებითი საკვალიფიკაციო კრიტერიუმის მიხედვით, რომელიც განსაზღვრულია III ნაწილში – სატენდერო დოკუმენტაციის შეფასებისა და საკვალიფიკაციო კრიტერიუმი.
- გთხოვთ, გაითვალისწინოთ რომ სამუშაოების შესყიდვა ჩატარდება ეროვნული ტენდერის (NCB) პროცედურებით, რომლებიც აღწერილია მსოფლიო ბანკის სახელმძღვანელოში - “მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ საქონლის, სამუშაოებისა და არასაკონსულტაციო მომსახურების შესყიდვა რეკონსტრუქციისა და განვითარების საერთაშორისო ბანკის (IBRD) სესხის და განვითარების საერთაშორისო ასოციაციის (IDA) კრედიტებისა და გრანტების პირობებით (2011 წლის იანვარი, განახლებული 2014 წლის ივლისში)”. გთხოვთ, ინფორმაციის დასაზუსტებლად შეკითხვები ატვირთოთ ელექტრონული შესყიდვების სისტემაში. ყველა შეკითხვის პასუხი ასევე აიტვირთება ელექტრონული შესყიდვების სისტემაში.
7. ყველა სატენდერო წინადადებას თან უნდა ახლდეს სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაცია. სატენდერო წინადადების უზრუნველყოფის დეკლარაცია ძალაში უნდა იყოს სატენდერო წინადადების მოქმედების ვადის გასვლის დღიდან 28 დღის განმავლობაში (ანუ 90 დღე +28 დღე=118 დღე). ერთობლივი საწარმოს მიერ სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემთხვევაში პრეტენდენტი ყურადღებით უნდა გაეცნოს ინსტრუქციის 19.8 პუნქტს, რადგან ხსენებულ პუნქტთან შეუსაბამობა შესაძლოა სატენდერო წინადადების უარყოფის საფუძველი გახდეს.
8. დამკვეთის მისამართი: საქართველოს რეგიონული განვითარების და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება - საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი:

Contract Title: Procurement of Design – Build and Take-Over of Tianeti-Akhmeta-Kvareli-Ninigori Road Section Rehabilitation from km 1 to km 30 under Output- and Performance-based Contracting (OPRC) Methodology.
Bid invitation No.: SRAMP/CW/NCB-01
1. Georgia has received financing from the World Bank toward the cost of the Secondary Road Asset Management Project (SRAMP), and intends to apply part of the proceeds toward payments under the contract for Procurement of Design – Build and Take-Over of Tianeti-Akhmeta-Kvareli-Ninigori Road Section Rehabilitation from km 1 to km 30 under Output- and Performance-based Contracting (OPRC) Methodology.
2. The project implementing agency, the Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia now invites eligible bidders to submit their bids for execution of rehabilitation works. Implementation period for execution of rehabilitation works is 20 months.
3.  The estimated cost of proposed works is GEL 23,792,513.84 including all taxes, duties and other governmental levies as elaborated under clause ITB - 14.7. However, it is the responsibility of the bidder to submit a bid price, which could be below or above the estimated cost, based on the current market prices and any other factors which may influence the pricing of the proposed works.
Bidders shall meet the following minimum qualifying criteria to qualify for award of the contract:
a. Minimum average annual construction turnover of GEL 21,000,00.00 calculated as total certified payments received for contracts in progress and/or completed within the last 5 years (from 2011 to/including 2015), divided by 5;
b. Minimum Available Annual Capacity of GEL 14,000,000 calculated as specified in Section III;
c. Access to, or availability of, financial resources such as liquid assets, unencumbered real assets, lines of credit, and other financial means, other than any contractual advance payments to meet the following cash-flow requirement: GEL 3,500,000.00;
d. Participation as a JV member, contractor, management contractor, or subcontractor, in at least one (1) road rehabilitation and/or construction contract within the last three (3) years prior to the bid submission deadline, with a value of at least GEL 19,000,000 or two (2) contracts with a value of at least ten million Georgian Laris (10,000,000 GEL) of each contract that have been successfully and substantially completed and that are similar  to the proposed Works;
e. A minimum experience in the following key activities:
• At least 100.000 m2 of pavement rehabilitation/construction completed during any one year;
• At least 300 m2 of bridge deck rehabilitation/construction completed during any one year;
f. The bidder shall meet requirements for engineering design by proposed subcontractor(s):
• Experience in at least two (2) successfully completed contracts of Detailed Design for paved roads rehabilitation / reconstruction / construction works with a value of at least GEL 600,000 for each detailed design contract.
g. Additional Qualification Criterion as defined in Section III – Evaluation and Qualification Criteria of Bidding Documents.