კრედიტის/სესხის IDA5245-GE; IBRD 8263-GE
დავალების სახელწოდება: E-60 ჩქაროსნული მაგისტრალის (ნატახტარი–აგარას არსებული მონაკვეთი კმ28 – კმ114) საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესებისა და მისასვლელი გზებისთვის დეტალური პროექტის და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება
კონტრაქტი/ RFP # EWHIP-4/CS/CQS-02
საიდენტიფიკაციო # EWHIP-4/CS/CQS-02
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება – საქართველოს საავტმობილო გზების დეპარტამენტი აღნიშნული მომსახურების გასაწევად ინტერესის გამოხატვისთვის იწვევს უფლებამოსილ საკონსულტაციო კომპანიებს (კონსულტანტებს) შემდეგი საკონსულტაციო მომსახურების (”მომსახურება”) გასაწევად: „E-60 ჩქაროსნული მაგისტრალის (ნატახტარი–აგარას არსებული მონაკვეთი კმ28 – კმ114) საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესებისა და მისასვლელი გზებისთვის დეტალური პროექტის და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება“.
კონსულტანტის შერჩევა მოხდება კონსულტანტის კვალიფიკაციაზე დაყრდნობით შეჩევის მეთოდით მსოფლიო ბანკის ინსტრუქციებით განსაზღვრული პროცედურების შესაბამისად: მსოფლიო ბანკის სესხის ამღების მიერ კონსულტანტების შერჩევა და დაქირავება, 2011 წლის იანვარი, განახლებული 2014 წლის ივლისში.
დაინტერესებულ კონსულტანტებს უნდა გააჩნდეს საგზაო პროექტების პროექტირების გამოცდილება, მათ შორის სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადება, ასევე საგზაო უსაფრთხოების ინპექტირების და ანალიზის გამოცდილება.
- ზოგადი გამიცდილება დეტალური პროექტისა და სატენდერო დოკუმენტაციის მომზადებაში ბოლო 5 წლის განმავლობაში (დაწყებული 2011 წლის 1 იანვრიდან);
- სპეციფიური გამოცდილება საგზაო ინფრასტრუქტურისთვის დეტალური პროექტის მომზადების გამოცდილება რომელიც მოიცავს საგზაო უსაფრთხოების ღონისძიებებს ბოლო 5 წლის განმავლობაში (დაწყებული 2011 წლის 1 იანვრიდან);
შეფასების პროცესში ჩაითვლება მხოლოდ წარმატებით დასრულებული დავალებები.
ინტერესის გამოხატვა წერილობითი სახით წარმოდგენილ უნდა იქნას ქვემოთ მითითებულ მისამართზე (პირადად, ფოსტის, ფაქსის ან ელექტრონული ფოსტის საშუალებით) არა უგვიანეს 2016 წლის 8 აპრილის, 17:00 საათისა.

Assignment Title: THE PREPARATION OF DESIGN AND BIDDING DOCUMENTS FOR ROAD SAFETY IMPROVEMENTS AND ACCESS ROADS OF THE EXISTING E-60 HIGHWAY (Km28-Km114 NATAKHTARI-AGARA SECTION)
Contract/RFP No: EWHIP-4/CS/CQS-02
Reference No. EWHIP-4/CS/CQS-02
Georgia has received financing from the World Bank towards the cost of the Fourth East-West Highway Improvement Project and intends to apply part of the proceeds to payments for goods, works, and related services and consulting services to be procured under this project, which will be jointly financed by the Government of Georgia.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia (RDMRDI) now invites eligible consultants to express their interest in providing the following services: “THE PREPARATION OF DESIGN AND BIDDING DOCUMENTS FOR ROAD SAFETY IMPROVEMENTS AND ACCESS ROADS OF THE EXISTING E-60 HIGHWAY (Km28-Km114 NATAKHTARI-AGARA SECTION)”.
• General experience in preparation of detailed designs and bidding documents over the past 5 years (starting January 01, 2011);
• Similar experience i.e. experience in preparation of road infrastructure detailed designs that include road safety measures over the past 5 years (starting January 01, 2011);
Expressions of Interest electronically or in printed materials must be delivered to the address below not later than April 8, 2016, 17:00 hours.